Inwestorzy boją się wynajmu

Inwestorzy boją się wynajmu
Możliwość komentowania Inwestorzy boją się wynajmu została wyłączona, 09/05/2011, przez␣, w␣inwestycje, mieszkaniowe, raporty

W gronie osób, które kupując nieruchomość nie planują zaspokoić sowich potrzeb mieszkaniowych, tylko ulokować nadwyżki finansowe, najczęściej spotykanym motywem jest oczekiwanie wzrostu wartości lokalu w czasie. Jest to powód 39% inwestycji na rynku nieruchomości. Niewiele rzadziej, bo w 35% przypadków zakup mieszkania dokonywany jest dla dziecka. Paradoksalnie najrzadziej pojawiającym się motywem jest zakup w celu osiągania dochodów z wynajmu. Jedynie 26% inwestorów wskazuje ten powód. Odstraszać mogą tu przepisy, które bardzo mocno chronią interesy najemców.

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.