Nowa inwestycja w Poznaniu ma ruszyć niebawem

Nowa inwestycja w Poznaniu ma ruszyć niebawem
Możliwość komentowania Nowa inwestycja w Poznaniu ma ruszyć niebawem została wyłączona, 05/02/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, komercyjne, mieszkania, mieszkaniowe, Poznań, sprzedaż

Budowa długo wyczekiwanej inwestycji przy ulicy Gajowej w Poznaniu ma rozpocząć się wiosną. Portugalska firma REF Eastern Opportunities wybuduje na działce wielofunkcyjny kompleks. Projekt realizowany będzie etapami, a jego zakończenie nastąpi za sześć lat.

Kompleks powstanie na rogu ulic Kraszewskiego, Zwierzynieckiej i Sienkiewicza. Ma łączyć w sobie funkcje zarówno mieszkalne, jak i biurowo-usługowe. Wiosną ma rozpocząć się budowa obiektów mieszkalnych od strony ulicy Kraszewskiego. Docelowo w kompleksie ma znaleźć się 359 mieszkań, głównie 1- i 2-pokojowych, które zajmą 19 tys. mkw.

9,5 tys. mkw. zostanie zagospodarowanych pod lokale biurowo-usługowe. Jeden z biurowców będzie miał na górze lofty z widokiem na Stare Zoo. Na końcu inwestor zaplanował rewitalizację hali tramwajowej, która pełnić będzie rolę hali targowej. Ponadto, portugalska firma wyremontuje również ulicę, torowiska oraz chodniki.

Obecnie inwestycja jest na etapie wyłonienia generalnego wykonawcy. Więcej szczegółów inwestor ma udzielić na przełomie lutego i marca. Wiadomo natomiast, ze sprzedaż mieszkań ma ruszyć w połowie roku, a całość ma zostać oddana do użytku za około sześć lat.

 Sprawdź ceny najmu powierzchni biurowej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.