W irlandzkim budownictwie nadal regres

W irlandzkim budownictwie nadal regres
Możliwość komentowania W irlandzkim budownictwie nadal regres została wyłączona, 09/05/2011, przez␣, w␣Europa, raporty, świat

Kwietniowy wskaźnik aktywności w irlandzkim budownictwie poszedł wyraźnie w dół, do 43,7 pkt i tym samym kolejny utrzymał się w strefie oznaczającej regres w branży. Ostatni raz powyżej 50 pkt, oznaczających poprawę koniunktury w sektorze, był 4 lata temu. Do pogorszenia się kwietniowego wyniku najbardziej przyczynił się segment budownictwa infrastrukturalnego. Wskaźnik załamał się z 43,3 pkt w marcu do zaledwie 35,5 pkt. W budownictwie mieszkaniowym też mieliśmy duży regres, z 47 pkt do 41,5 pkt. Niewielka poprawa miała miejsce w natomiast w budownictwie komercyjnym. Ciekawostką jest przy tym dalszy wzrost kosztów wytworzenia, do poziomu najwyższego od lipca 2008 r.

Źródło: Home Broker Daily

 

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.