PKP postawi nowy biurowiec przy Al. Jerozolimskich?

PKP postawi nowy biurowiec przy Al. Jerozolimskich?
Możliwość komentowania PKP postawi nowy biurowiec przy Al. Jerozolimskich? została wyłączona, 05/10/2015, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, komercyjne, nieruchomości, Warszawa, Wola

PKP szuka inwestora strategicznego dla budowy biurowca przy Al. Jerozolimskich 140 w Warszawie. Teraz w tym miejscu znajduje się siedziba spółki PKP Informatyka. Koszt inwestycji szacowany jest na 134 mln euro. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja będzie gotowa w 2022 roku.

– Rozmiar budynku w tej chwili szacowany jest na 60 tys. mkw. powierzchni najmu, ale ostatecznie wynikać on będzie z koncepcji przedstawionej przez potencjalnych inwestorów. Będzie pełnił przede wszystkim funkcję biurową, choć nie zamykamy się na inne koncepcje wykorzystania tego obszaru. Chcielibyśmy w przyszłym roku wyłonić partnera inwestycyjnego do tego projektu i liczymy, że do 2020 czy 2021 jeden z pierwszych etapów tego projektu będzie ukończony – powiedział Maciej K. Król, prezes Xcity Investment, spółki deweloperskiej należącej do PKP.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: eurobuildcee.com

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.