III etap Alei Praskich w Warszawie już w sprzedaży 

III etap Alei Praskich w Warszawie już w sprzedaży 
Możliwość komentowania III etap Alei Praskich w Warszawie już w sprzedaży  została wyłączona, 20/06/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Develia rozpoczyna sprzedaż III etapu osiedla Aleje Praskie – wyjątkowej, zielonej inwestycji, która powstaje na Grochowie na warszawskiej Pradze Południe. W ramach tej części projektu powstanie 156 mieszkań. 

Aleje Praskie to jedna z najpopularniejszych inwestycji w ofercie Develii. Dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura lokalna, liczne udogodnienia dla mieszkańców oraz  zróżnicowana przestrzeń wspólna sprawiają, że mieszkania sprzedają się bardzo szybko. W I i II etapie pozostało już tylko 130 wolnych lokali  – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Nabywcy zainteresowani III etapem Alei Praskich mogą wybierać z szerokiej palety dostępnych lokali – od 29-metrowych kawalerek po przestronne, 4-pokojowe mieszkania o powierzchni blisko 100 m kw. Do wszystkich przypisane będą balkony lub ogródki. Miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej mogą zostać dostosowane do zamontowania ładowarek do pojazdów elektrycznych. Na parterze znajdzie się także lokal usługowy. 

Centralnym punktem Alei Praskich będzie przestronny, wewnętrzy dziedziniec z dużą ilością drzew i roślin tlenowych, placem zabaw, siłownią plenerową i tężnią solankową. Deptaki pomiędzy budynkami uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym LED-owym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki. Główny ciąg komunikacyjny i wnętrza kwartałów osiedla urozmaicą wytłumiające hałas sztuczne pagórki. Powierzchnie zielone zostaną pokryte łąkami kwietnymi, zapewniającymi odpowiednie warunki dla zapylaczy i innych owadów. Podobnie jak wcześniejsze dwa etapy, także ten będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM. Otrzymanie takiego wyróżnienia zaświadcza, że dany obiekt został zrealizowany według najlepszych standardów i z troską o zdrowie oraz dobre samopoczucie mieszkańców.

Inwestycja realizowana jest w okolicy o rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej, usługowej i edukacyjnej. Sąsiedztwo ważnych węzłów komunikacyjnych, ul. Grochowska, ul. Targowa, Al. Waszyngtona czy Al. Stanów Zjednoczonych, umożliwia szybki dojazd do centrum Warszawy i pozostałych dzielnic. Mieszkańcy mogą korzystać z komunikacji miejskiej, a w przyszłości ma powstać II linia metra – stacja Mińska. Działają tutaj również liczne kawiarnie, restauracje, sklepy oraz placówki edukacyjne. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się jeden z największych oraz najpiękniejszych warszawskich parków – Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego. 

Budowa III etapu Alei Praskich rozpocznie się w sierpniu. Jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2024 roku. Projekt architektoniczny całego osiedla opracowała pracownia FBT. 

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. 

Omnie Katarzyna Maciak