Ceny mieszkań na wynajem rosną

Ceny mieszkań na wynajem rosną
Możliwość komentowania Ceny mieszkań na wynajem rosną została wyłączona, 23/02/2016, przez␣, w␣ceny, deweloperzy, Headline, inwestycje, Kraków, mieszkania, mieszkaniowe, Warszawa, Wrocław, wynajem

W radiowej Jedynce Kamil Piechowski z Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia zapytał ekspertów, jak wygląda rynek najmu mieszkań w niektórych polskich miastach.

Ceny najmu, zwłaszcza kawalerek wzrosły nawet o 40% w ciągu roku – informuje Aleksandra Kubicka z portalu Otodom.pl. Jak mówi Marta Kosińska z Szybko.pl: im mniej mieszkań się kupuje, tym więcej osób chce mieszkanie wynająć, co przekłada się na wzrost cen (w większości miast o 15%).

Już niedługo średnia cena mieszkań na wynajem w Warszawie przekroczy 3 tys. zł. Zaraz za stolicą plasuje się Wrocław i Kraków, gdzie średnia cena mieszkania to już ponad 2 tys. zł. Najmniej zapłacimy za wynajem mieszkania w Bydgoszczy.

Całą audycję można znaleźć TUTAJ

źródło: polskieradio.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.