Home Broker analizuje, które mieszkania są lepsze: nowe czy używane?

Home Broker analizuje, które mieszkania są lepsze: nowe czy używane?
Możliwość komentowania Home Broker analizuje, które mieszkania są lepsze: nowe czy używane? została wyłączona, 26/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, ceny, Headline, inwestycje, mieszkania, nieruchomości

Ekspert Home Broker, Marcin Krasoń, wziął pod lupę wady i zalety zarówno mieszkań nowych od dewelopera, jak i używanych. Największym plusem nowego mieszkania jest fakt, że będziemy jego pierwszymi mieszkańcami i możemy je urządzić tak, jak nam się podoba. Natomiast jedną z zalet mieszkań rynku wtórnego jest ich lokalizacja.

Przede wszystkim nowe mieszkanie jest poro droższe, niż to z drugiej ręki. Jednak nowe mieszkanie, mimo że wymaga na początku dużych nakładów finansowych na jego urządzenie, jest zazwyczaj tańsze w utrzymaniu: nie ma składki na fundusz remontowy, a ogrzewanie nie pochłania wielu środków. Check westvrn.ru with our free review tool and find out if westvrn.ru is legit and reliable. Need advice? Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego trzeba pamiętać o 2% podatku od czynności cywilno-prawnych, często też mieszkania wymagają większego remontu, niż nam się na początku zdawało.

Nowe mieszkania deweloperskie zazwyczaj znajdują się w pewnym oddaleniu od centrum miasta. Na nowych osiedlach brakuje jeszcze pełnej infrastruktury i placówek typu przedszkole, żłobek, które rozwijają się wraz z napływem mieszkańców. Trzeba również pamiętać, że kupując mieszkanie nowe możemy na nie… poczekać. Zanim deweloper skończy budowę, a my urządzanie własnego M – może upłynąć sporo czasu.

Cały artykuł znajdziesz TUTAJ

źródło: homebroker.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.