Freelancer jednak ma szanse

Freelancer jednak ma szanse

Według ekspertów, banki bardziej niż na formę zatrudnienia zwracają uwagę na wysokość i regularność wypłacanego wynagrodzenia. Oczywiście nie jest bowiem regułą, że wolni strzelcy zarabiają gorzej niż pracownicy etatowi.Nasze doświadczenia pokazują, że dochody klientów pracujących na umowy cywilnoprawne niejednokrotnie znacznie przekraczają średni poziom zarobków w Polsce. W ich przypadku zdolność do przystosowywania się do stale zmieniającego się środowiska często się okazuje znacznie bardziej istotnym czynnikiem niż rodzaj umowy .Korzystne zarobki  nie dają gwarancji pewnego uzyskania kredytu. Wysoka wartość uśrednionego dochodu nie zawsze rekompensuje inne, mniej sprzyjające okoliczności. Na niekorzyść wnioskodawcy świadczy na przykład zróżnicowanie dochodów w poszczególnych miesiącach. To sygnalizuje ryzyko okresowej niewypłacalności.

Źródło:

https://www.pb.pl/

Tagi:␣
front

Omnie Daniel Kosiński

Jestem zaangażowany w firmę Szybko.pl Sp. z o.o. od 4 lat. Z pasją tworzymy portale z branży nieruchomości. Skutecznie łączymy kupujących i wynajmujących. Abcnieruchomosci.pl to nowe dzieło, które uzupełni użytkowników w wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce.

2 komentarze

  1. 14 stycznia, 2013 7:57

    — Nasze doświadczenia pokazują, że dochody klientów pracujących na umowy cywilnoprawne niejednokrotnie znacznie przekraczają średni poziom zarobków w Polsce. W ich przypadku zdolność do przystosowywania się do stale zmieniającego się środowiska często się okazuje znacznie bardziej istotnym czynnikiem niż rodzaj umowy — mówi Jakub Królikowski, specjalista ds. kredytów hipotecznych w mBanku i MultiBanku.

  2. 11 stycznia, 2013 21:24

    Na podstawie powyższego zestawienia można stwierdzić, że bardziej liberalne banki uwzględniają dochody potencjalnego kredytobiorcy z ostatnich sześciu miesięcy. W pozostałych przypadkach klient musi się liczyć z dwukrotnie dłuższym okres analizy. Andrzej Brudzyński z Conse Doradcy Finansowi podkreśla, że wysoka wartość uśrednionego dochodu nie zawsze rekompensuje inne, mniej sprzyjające okoliczności. Na niekorzyść wnioskodawcy świadczy na przykład duże zróżnicowanie dochodów w poszczególnych miesiącach. Taka okoliczność sygnalizuje bowiem ryzyko jego okresowej niewypłacalności. Wiele banków stosuje też indywidualne wymogi (np. co do minimalnego okresu trwania umowy). – Trzeba również pamiętać, że kredytodawcy premiują te osoby, które realizują stałe zlecenia i rzadko zmieniają swoich pracodawców – dodaje Marta Pawlikowska z Conse Doradcy Finansowi.