Dynamiczny rozwój rynku na tle Europy

Dynamiczny rozwój rynku na tle Europy
Możliwość komentowania Dynamiczny rozwój rynku na tle Europy została wyłączona, 05/02/2013, przez␣, w␣finanse, inwestycje, nieruchomości, Uncategorized

Rynek nieruchomości w Polsce dynamicznie się rozwija, jednak mimo wszystko odstajemy jeszcze od naszych sąsiadów z Europy Zachodniej. Trzeba przyznać, że miniony rok był trudny dla europejskiego rynku nieruchomości komercyjnych przede wszystkim ze względu na zawirowania w strefie euro i problemy gospodarcze większości krajów. Rok 2013 zaczął się nieznacznie lepiej dzięki oddaleniu widma rozpadu strefy euro i nieco lepszym wiadomościom płynącym z takich gospodarczych potęg jak Stany Zjednoczone czy Chiny.

Według ekspertów CBRE, pozytywna dynamika polskiego PKB i znaczące inwestycje miały wpływ  na dobre wyniki i optymistyczne perspektywy dla polskiego rynku nieruchomości komercyjnych.

Pamiętajmy, że gdy  w całej Europie popyt na powierzchnie biurowe spadł o 7 proc., w Polsce zaobserwowano wzrost o 9 proc., zarówno dzięki aktywności najemców w stolicy,jak i w innych miastach, przede wszystkim w Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. Przyczyniła się do tego w dużej mierze polityka oszczędności wdrażana przez międzynarodowe korporacje, które konsolidują działalność operacyjną, przenosząc ją na rozwijające się i tańsze rynki, takie jak Polska. Niewątpliwe pomaga nam to, że wciąż jesteśmy krajem na dorobku.

Źródło:

https://www.pb.pl/

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.