Nietrafione oszczędności

Nietrafione oszczędności
Możliwość komentowania Nietrafione oszczędności została wyłączona, 10/05/2011, przez␣, w␣infrastruktura

Jak informuje Gazeta Wyborcza w przyszłorocznym, oszczędnościowym budżecie, rząd ogranicza wydatki na remonty dróg lokalnych.

„Narodowy program przebudowy dróg lokalnych” rozpoczął się w 2008 roku. W ciągu trzech lat na remonty, modernizację oraz budowę nowych dróg samorządowych rząd przekazywał z budżetu miliard złotych, a samorządy dokładały drugie tyle. Planowano, że w ramach programu powstanie sześć tysięcy kilometrów nowych dróg lokalnych. W budżecie na rok 2012 na wsparcie inwestycji budowlanych na drogach lokalnych przeznaczono tylko 200 milionów złotych. Oznacza to zahamowanie realizacji dalszych inwestycji.

Rząd zmienia równiez plany dotyczące budowy dróg ekspresowych i autostrad  Do końca 2013 r.  na budowę nowych dróg krajowych oraz utrzymanie i remonty sieci najważniejszych dróg w Polsce zaplanowano 72,4 mld zł n. Większość  tych pieniędzy zostanie wydana do końca 2012 roku na infrastrukturę związaną z EURO 2012. W budżecie na 2014 na budowę i utrzymanie dróg ekspresowych i autostrad zaplanowano  już tylko 7,5 mld zł. Jest to kwota mniejsza niż wydatki z 2006 roku. Ministerstwo infrastruktury tłumaczy, że aktualnie nie można precyzyjnie określić  wysokości wydatków,  ponieważ nie jest znane dofinansowanie ze środków unijnych.

Photo by Mirek (CC-BY)

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.