Dom jak z klocków lego

Dom jak z klocków lego
Możliwość komentowania Dom jak z klocków lego została wyłączona, 19/12/2012, przez␣, w␣domy, mieszkaniowe, nieruchomości

Został opracowany  nowy system budowy domów jednorodzinnych – bez zaprawy murarskiej i spoiw. To innowacyjne rozwiązanie  zaproponowali Polscy konstruktorzy z firmy H.C.H.

H.C.H.  Instytut Innowacji Budowlanych jest  spółką, która została założona w 2007 r. przez dwóch inżynierów — braci Andrzeja i Jerzego Haintze. Jej pierwotnym celem była komercjalizacja niecodziennej technologii budowy domów. Opracowane przez warszawskich konstruktorów rozwiązanie konstrukcyjne przypomina złudnie układanie klocków. Sami autorzy odchodzą od tego typu porównań. Stabilność budowli zapewniają idealnie zazębiające się elementy konstrukcyjne. Przy budowie nie używa się więc ani zaprawy murarskiej, ani żadnych innych spoiw. Dla uwiarygodnienia: przeprowadzone przez Instytut Techniki Budowlanej badania wytrzymałościowe wykazują, że mury wzniesione z elementów systemu H.C.H. (klasy 1.5) charakteryzują się nośnością zbliżoną do wskaźników uzyskiwanych przy tradycyjnych murach o podobnych parametrach zbudowanych na zaprawie lekkiej.

Konstruktorzy z nowatorskim systemem H.C.H. zadebiutowali w listopadzie 2012 r. na targach Future 4 Build w warszawskim Centrum Expo XXI. Teraz pomysł zaczynają komercjalizować.

Źródło:

https://www.pb.pl/

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.