Mieszkania za 20 tys. zł za metr coraz popularniejsze

Mieszkania za 20 tys. zł za metr coraz popularniejsze
Możliwość komentowania Mieszkania za 20 tys. zł za metr coraz popularniejsze została wyłączona, 29/08/2014, przez␣, w␣apartamenty, Gdańsk, Gdynia, Headline, inwestycje, Kraków, miasta, nieruchomości, Poznań, Warszawa

Jak szacują eksperci firmy konsultingowej KPMG, rynek nieruchomości luksusowych w Polsce jest wart 0,9 mld zł rocznie. Sam rynek pierwotny stanowi tu 250-280 mln zł. Jest on zdominowany przez inwestycje powstające w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście.

Przykładem luksusowego apartamentowca, który cieszy się popularnością jest warszawski Cosmopolitan. Ceny mieszkań wahają się od 22-28,7 tys. za metr kwadratowy. Inwestorowi udało się już sprzedać najdroższe apartamenty.

Obecnie, aby przyciągnąć zamożnych klientów deweloperzy muszą się nieźle nagłowić. Zwłaszcza w Warszawie trudno o atrakcyjnie położone grunty. Jak ocenia Artur Wach z Lion’s House: – Aby przyciągnąć klientów wymagają one bardzo dobrej lokalizacji w centrach miast, a takich gruntów brakuje, przy czy deweloperzy mieszkaniowi przegrywają walkę o grunty zdeweloperami biurowymi. Poza tym są to inwestycje skomplikowane i kosztowne, gdzie koszt budowy m kw. netto zaczyna się od ok. 9 tys. m kw., podczas gdy w standardowych budynkach wynosi od 3-6 tys. zł.

Sprawdź aktualne ceny apartamentów w Warszawie

Źródło: www.ekonomia.rp.pl

Photo by mamik (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.