Deweloperzy liczą na poprawę koniunktury

Deweloperzy liczą na poprawę koniunktury
Możliwość komentowania Deweloperzy liczą na poprawę koniunktury została wyłączona, 12/04/2011, przez␣, w␣inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, raporty

Firma doradcza REAS wraz z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich, w czerwcu i grudniu 2010 roku, przeprowadziła sondaż wśród polskich deweloperów. Deweloperów pytano o ocenę perspektywy dostępności kredytów dla nabywców mieszkań oraz dla inwestorów, oczekiwania co do kierunku zmian cen nieruchomości (rynkowych, a także tych znajdujących się w ich ofercie). Ostatnie pytanie dotyczyło planów inwestycyjnych na rok 2011.

„Ankietowani deweloperzy spodziewają się dalszych zmian w strukturze rynku nowych mieszkań, zapoczątkowanych przez kryzys w latach 2008-2009. Zmiany te prowadzić będą do zwiększenia udziału segmentu mieszkań popularnych w całości rynku. Trudno spodziewać się dzisiaj wyraźnego spadku cen w inwestycjach już realizowanych w tym segmencie. W  nieodległej perspektywie można się jednak spodziewać obniżek cen w inwestycjach już ukończonych, oferujących mieszkania niedopasowane do obecnych możliwości nabywczych” – można przeczytać w raporcie.

 

*** – ***

 

Sondaż koniunktury na rynku deweloperskim w 2011 roku jest do pobrania w formacie PDF

Aby otworzyć plik PDF potrzebujesz odpowiedniego oprogramowania ADOBE, do pobrania ze strony: PDF reader

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.