Karol Dzięcioł dołącza do zespołu Develii 

Karol Dzięcioł dołącza do zespołu Develii 
Możliwość komentowania Karol Dzięcioł dołącza do zespołu Develii  została wyłączona, 07/04/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Karol Dzięcioł, ekspert rynku nieruchomości z ponad 15-letnim doświadczeniem, dołącza do kadry menadżerskiej Develii. Jako doradca zarządu będzie wspierał spółkę m.in. w zakresie jej rozwoju biznesowego, w tym transakcji M&A, budowy portfela PRS oraz nabywania gruntów pod nowe inwestycje. 

Karol Dzięcioł to uznany specjalista w zakresie rozwijania działalności deweloperskiej oraz pozyskiwania działek pod nowe projekty. Przez ostatnie dwa lata był członkiem zarządu i dyrektorem polskiego oddziału spółki Frontier Estates, gdzie, obok budowy zespołu, zajmował się przygotowywaniem i realizacją portfela projektów PRS/student housing oraz inwestycji logistycznych na rynku polskim. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora zakupów w Echo Investment, odpowiadając bezpośrednio za zakupy gruntów pod nowe projekty mieszkaniowe i komercyjne. Wcześniej był m.in. managerem akwizycji w spółce HB Reavis Poland oraz partnerem w spółce doradczej REAS (obecnie JLL Living), gdzie kierował działem doradztwa projektowego i wycen nieruchomości. 

Z przyjemnością witamy Karola w naszym zespole. Jestem przekonany, że jego szerokie doświadczenie oraz znajomość branży wpłyną na umocnienie pozycji Develii i zwiększą jej udziały na rynku deweloperskim w Polsce. W obecnych czasach segment nieruchomości mieszkaniowych zmienia się bardzo szybko, a liczba czynników, które mają na niego istotny wpływ, jest bezprecedensowa. Liczymy, że dzięki bogatej wiedzy i profesjonalnej ekspertyzie nowy doradca zarządu stanowić będzie dla nas duże wsparcie – mówi Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A. 

Karol Dzięcioł będzie odpowiadał m.in. za planowanie i realizację działań M&A, wspieranie budowy portfela PRS i jego strukturyzacji w kontekście partnerstw biznesowych z funduszami inwestycyjnymi oraz przyszłych strategii wyjścia. Wśród jego obowiązków znajdzie się również pomoc przy akwizycji gruntów pod nowe projekty. 

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. 

Omnie Katarzyna Maciak