Ciepłe kraje kuszą przecenami

Ciepłe kraje kuszą przecenami
Możliwość komentowania Ciepłe kraje kuszą przecenami została wyłączona, 19/01/2016, przez␣, w␣ceny, deweloperzy, działki, Europa, Headline, inwestycje, nieruchomości, świat

Grecja, Włochy, Portugalia czy Hiszpania to destynacje, które w trakcie mroźnych miesięcy mogą budzić szczególnie ciepłe uczucia. Trudno się temu dziwić skoro na przykład w Portugalii nawet zimą panuje w miarę przyjemna pogoda. Słupki rtęci pokazują tam przeważnie kilkanaście stopni ciepła, a nie mrozu.

Co więcej po trwających kilka lat przecenach, nieruchomości w cieplejszych rejonach Europy stały się znacznie bardziej przystępne cenowo – wynika z danych zebranych przez Lion’s Bank.

Na przykład w Hiszpanii już za równowartość 250 – 300 tys. zł można kupić dom z trzema sypialniami w mieście, dwa razy większą nieruchomość na wsi lub apartament w kompleksie z basenem. Co warto podkreślić, oferty w tym przedziale cenowym nie dotyczą już tylko nieruchomości z dala od cywilizacji czy w budynkach wymagających generalnego remontu – wynika z danych portalu Kyero.

Na Cyprze za apartament z dwiema sypialniami trzeba już zapłacić około 450 – 500 tys. zł, a na terenie Algarve (Portugalia) trzeba dysponować o połowę wyższym budżetem, aby myśleć o domu na wsi lub apartamencie z dwiema lub trzema sypialniami w miejscowościach popularnych turystycznie (np. Portimão czy Albufeira) – wynika z informacji firmy Ideal Homes Portugal.

Droższe propozycje przestawia firma Taylor Wimpey. Ta sugeruje, że za około 900 tys. zł można stać się już właścicielem domu wakacyjnego z wyższej półki na Balearach.

Wszystko to w opinii analityków cytowanych przez portal Property Wire może w tym roku spowodować duży napływ brytyjskich nabywców, którzy przeceny wykorzystają do zakupów nieruchomości wakacyjnych.

Problemem, który obserwatorzy wydają się jednak pomijać jest tzw. kryzys migracyjny. Potężny napływ migrantów może odstraszać letników od wizyt na niektórych wyspach greckich, południowych wybrzeżach Włoch, czy Chorwacji. Spora część imigrantów przepływa przez terytoria właśnie tych krajów – wynika z danych Eurostatu i Frontex. Pod tym względem znacznie spokojniejsze są rejony zachodniej Europy – Portugalii i Hiszpanii.


LICZBA TYGODNIA:

1 maja 2016 r. 

tego dnia rynek obrotu ziemią w Polsce przestanie być wolny. Transakcje między osobami fizycznymi zostaną utrudnione, a do tego państwo nie wznowi sprzedaży swoich działek przez 5 lat – wynika z projektu nowelizacji prawa nad którym pracuje rząd.


NIERUCHOMOŚĆ TYGODNIA

image005

Nowoczesna willa zbudowana w wysokim standardzie w odległości około 500 metrów od plaży. Właściciele mają do dyspozycji basen, 5 sypialni, gabinet do pracy i strefę spa. Budynek jest wyposażony w klimatyzację, panele słoneczne i garaż na 5 aut.

Cena: 1,3 mln EUR Lokalizacja: Tavira, Algarve, Portugalia Źródło: Portugal Prime


CENY NIERUCHOMOŚCI NA ŚWIECIE: Hiszpania

image007

Lion’s Bank, Lion’s Tribune

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.