Chętni na mieszkanie w Lublinie mogą się już zapisywać

Chętni na mieszkanie w Lublinie mogą się już zapisywać
Możliwość komentowania Chętni na mieszkanie w Lublinie mogą się już zapisywać została wyłączona, 19/01/2016, przez␣, w␣budownictwo, Headline, inwestycje, komercyjne, Lublin, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

W Lublinie rozpoczęły się zapisy na mieszkania od miasta. Termin na składanie dokumentów mija 29 lutego. Na listy mogą się zapisywać również ci, który już wynajmują lokal komunalny, ale chcieliby zamienić go na większy.

Aby starać się o mieszkanie od miasta należy być jego mieszkańcem. Drugim kryterium jest dochód, który nie może przekraczać 1408,72 zł w przypadku osoby samotnej, a w przypadku rodzin 968,49 zł na osobę. O tym, kto dostanie mieszkanie decyduje liczba punktów przyznawanych za np. orzeczenie o niepełnosprawności w rodzinie czy za obecną sytuację mieszkaniową. Jednak na mieszkania komunalne trzeba będzie trochę poczekać. Podobna lista, na której znajduje się ponad 60 osób została sporządzona w 2013 r. i jeszcze nie wszyscy z niej otrzymali mieszkanie.

Sprawdź ceny najmu lokali komercyjnych

źródło: dziennikwschodni.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.