Chorzów już z Vendo Parkiem

Chorzów już z Vendo Parkiem
Możliwość komentowania Chorzów już z Vendo Parkiem została wyłączona, 24/11/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierzchni 5 300 mkw. działa dziewięć sklepów. Inwestycja zrealizowana pod marką Vendo Park jest 28. tego typu obiektem dewelopera w Polsce. To także pierwszy park handlowy, który Trei realizuje w ramach założonej na początku listopada spółki joint venture z inwestorem Patron Capital.
Projekt, którego budowa rozpoczęła się marcu 2021, powstał na działce o powierzchni ponad 1,5 ha i składa się z dwóch niezależnych budynków. Na terenie inwestycji znajduje się dziewięć sklepów – KiK, Dealz, Rossmann, Neonet, JBB, Kakadu, Action, Pepco oraz operator spożywczy – Biedronka. Dzięki zróżnicowanej i bogatej ofercie zakupowej Vendo Park umożliwia dostęp do wszelkich niezbędnych produktów w jednym miejscu. Do dyspozycji odwiedzających jest 205 miejsc postojowych, a także paczkomat Allegro i bankomat.

Wciąż udoskonalamy ofertę i doświadczenia zakupowe klientów naszych Vendo Parków, aby zapewnić im maksymalną wygodę. W dniu otwarcia inwestycji w Chorzowie, w mieście debiutują sklepy marek Neonet oraz JBB. Choć wciąż kluczową rolę na polskim rynku pełni handel tradycyjny, transakcje internetowe są w naszym kraju coraz popularniejsze. Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów, postanowiliśmy wprowadzić również możliwość komfortowego odbioru paczek w Vendo Parkach. Niedawno rozpoczęliśmy współpracę z Allegro. Paczkomaty tego polskiego giganta e-commerce lokujemy na terenie naszych inwestycji, w tym chorzowskiego Vendo Parku. Wierzymy, że możliwość odbierania i nadawania przesyłek stanie się kolejnym istotnym elementem oferty handlowej naszych obiektów,

mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. Według danych JLL, prognozy dotyczące handlu w Polsce zakładają wzrost sprzedaży detalicznej o 3,3 proc. rocznie do 2025 roku, z czego 90 proc. zakupów będzie wciąż realizowanych w sklepach stacjonarnych. Jednym z formatów notujących dynamiczny wzrost są parki handlowe, które w Polsce sukcesywnie rozwija Trei Real Estate. W ramach zawartej umowy z europejskim inwestorem Patron Capital, deweloper zrealizuje od 15 do 20 Vendo Parków w Polsce w perspektywie najbliższych trzech do pięciu lat. Inwestycja w Chorzowie, której wartość wyniosła 6,5 mln euro, jest czwartym parkiem handlowym Trei w województwie śląskim, gdzie deweloper działa od 2018 r. Wcześniej powstały Vendo Parki w Dąbrowie Górniczej, Częstochowie i Piekarach Śląskich.

Omnie Katarzyna Maciak