Spadają ceny mieszkań

Spadają ceny mieszkań
Możliwość komentowania Spadają ceny mieszkań została wyłączona, 09/03/2011, przez␣, w␣mieszkania, Warszawa

W lutym ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym nadal spadały. W największym stopniu o 3,4% w Szczecinie i we Wrocławiu i Opolu o ponad 2% w ciągu ostatniego miesiąca. Średnio w 15 polskich miastach ceny są niższe o 1,2% w porównaniu ze styczniem 2011.

Mamy do czynienia z kontynuacją trendu spadkowego, w skutek którego już w 10 z 15 miast ceny są niższe niż przed rokiem. W Katowicach i Olsztynie średnie ceny są niższe o 6,6% w porównaniu z lutym 2011. W Szczecinie i Sopocie o ponad 3%. Ceny nieco wyższe niż przed rokiem utrzymują się w Krakowie +3,2%, Warszawie +0,8%, Białymstoku +0,4%, Łodzi +0,2%, a w Lublinie cena jest identyczna jak w lutym 2010.

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.