Budownictwo czynszowe w Polsce będzie się rozwijać

Budownictwo czynszowe w Polsce będzie się rozwijać
Możliwość komentowania Budownictwo czynszowe w Polsce będzie się rozwijać została wyłączona, 23/10/2015, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, Małe M, mieszkania, nieruchomości

Bank Gospodarstwa Krajowego zrealizuje rządowy program, w ramach którego ma powstać 30 tys. mieszkań dla osób o umiarkowanych dochodach. Na inwestorów społecznego budownictwa w 2016 r. będzie czekać aż 450 mln zł.

W listopadzie BGK ma rozpocząć przyjmowanie wniosków. TBS-y, spółki gminne i spółdzielnie mieszkaniowe będą mogły składać takie wnioski kredytowe do końca lutego 2016 r. Pierwsze budynki w ramach programu mają zacząć powstawać w przyszłym roku.

Program jest skierowany dla osób, które mają zbyt niskie dochody, by zaciągnąć kredyt na mieszkanie czy wynajmować mieszkanie, a jednocześnie nie mogą ubiegać się o mieszkanie socjalne. 15 tys. mieszkań w programie będzie przeznaczona dla rodzin z dziećmi. Maksymalny czynsz za takie mieszkanie ma wynieść 5 proc. wartości odtworzeniowej lokalu w skali roku.

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.