W USA dostępność mieszkań największa od 35 lat

Możliwość komentowania W USA dostępność mieszkań największa od 35 lat została wyłączona, 05/05/2011, przez␣, w␣Ameryka, porady, świat

Jeśli posiadasz dobry kredyt i oszczędności, jest to najlepszy od 35 lat moment na kupienie domu – to opinia Zillow.com na temat obecnej sytuacji na rynku amerykańskim.

Te sprzyjające warunki to wynik spadku cen domów na wielu kluczowych rynkach. Dzięki temu przeciętnemu zainteresowanemu łatwiej jest dokonać kupna własnościowego, jako że stopy procentowe są najniższe w historii, a miesięczne raty są mniejsze niż dotychczas.

Zillow.com wylicza dalej, że przeciętna osoba zainteresowana kupnem może spodziewać się wydatków obejmujących 17% swoich miesięcznych dochodów brutto, podczas gdy w 1975 roku pochłaniały one aż 25% jego pensji.  

Jedynym istniejącym problemem wydaje się być zdolność kredytowa. Ograniczenie dostępności kredytów to następstwo wcześniejszego udzielania masowych pożyczek osobom o niewystarczających dochodach, co miało miejsce w czasie boomu mieszkaniowego.

W związku z ograniczeniem udzielania kredytów oraz wzrostem wymaganego poziomu wkładu własnego z 10% do 20%, obecna sytuacja sprzyja w szczególności tym, którzy posiadają już własne oszczędności oraz mają odpowiednią zdolność kredytową.

Tagi:␣
front

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.