Budowa osiedla Marinus zakończona

Budowa osiedla Marinus zakończona
Możliwość komentowania Budowa osiedla Marinus zakończona została wyłączona, 28/03/2023, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Develia przed terminem ukończyła budowę osiedla Marinus w gdańskiej dzielnicy Brzeźno. W ramach czterech budynków powstało 81 mieszkań i 2 lokale usługowe. Przekazywanie mieszkań nabywcom już się rozpoczęło. Mocnym punktem inwestycji jest jej lokalizacja – na bałtycką plażę dojdziemy stąd w zaledwie kilka minut.

Osiedle Marinus, Gdańsk

Osiedle Marinus, zlokalizowane u zbiegu ulic Gdańskiej i Polskiego Czerwonego Krzyża, składa się z czterech 3- i 4-piętrowych budynków połączonych podziemną halą garażową z komórkami lokatorskimi. W ramach inwestycji powstało 81 mieszkań o szerokiej rozpiętości metraży (od 28do 116 m kw.) oraz funkcjonalnych rozkładach – od kawalerek po lokale 4-pokojowe. Wszystkie posiadają przeszklone balkony lub duże tarasy. W trakcie budowy użyto wysokiej klasy, niskoemisyjnych materiałów, które zmniejszą zużycie energii i ograniczą wpływ osiedla na środowisko naturalne. Oprócz podziemnych i naziemnych miejsc parkingowych mieszkańcy do swojej dyspozycji mają również specjalne pomieszczenia na jednoślady. W parterowych kondygnacjach budynków znalazły się sklepy i punkty usługowe. 

Największym atutem osiedla jest jego nadmorska lokalizacja. Do najbliższego wejścia na plażę (nr 41 w Parku Brzeźnieńskiego im. J.J. Haffnera) jest zaledwie 700 metrów, które pokonamy w ciągu kilkuminutowego spaceru. Niewiele dalej jest do Parku im. Ronalda Reagana z kilometrami tras rowerowych i spacerowych oraz słynnego molo w Brzeźnie. 

– Ze względu na doskonałą lokalizację i wysoki standard wykonania osiedle Marinus cieszyło się dużą popularnością wśród kupujących zarówno tych z Trójmiasta, jak i innych rejonów kraju. Wiele lokali zostało kupionych jako wakacyjne „drugie mieszkanie” lub na wynajem. Cieszymy się, że udało nam się wyprzedzić harmonogram budowy i ukończyć projekt o kilka miesięcy przed terminem. W sprzedaży pozostały tylko trzy wolne lokale – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A. 

Kolejną zaletą inwestycji jest rozwinięta infrastruktura lokalna i komunikacyjna. W okolicy nie brakuje szkół, przedszkoli, placówek ochrony zdrowia i punktów usługowych, a zakupy można zrobić w pobliskich supermarketach sieci Lidl i Biedronka oraz lokalnych sklepach. Oddalona od 2,5 km Polsat Plus Arena Gdańsk jest miejscem częstych wydarzeń sportowych i artystycznych. Brzeźno jest bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi dzielnicami Trójmiasta  dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym. W pobliżu znajduje się tunel pod Martwą Wisłą, którym można szybko dojechać do obwodnicy Trójmiasta i innych tras wylotowych. 

Autorem projektu architektonicznego osiedla Marinus jest Domus – Studio projektowe s.c. Sieniawski & Sieniawski.


Gdańsk jest miastem, w którym Develia powadzi intensywną działalność deweloperską. W aktualnej ofercie dostępne są lokale w takich projektach jak Osiedle Latarników na Letnicy, Via Flora na Chełmie, Szmaragdowy Park na Łostowicach, Ujeścisko Vita i Przemyska Vita na Ujeścisku oraz Południe Vita na Oruni Górnej. 

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. 

Omnie Katarzyna Maciak