Balice do generalnego remontu

Balice do generalnego remontu

Na wiosnę rusza generalny remont lotniska w podkrakowskich Balicach. Ma on zwiększyć przepustowość portu lotniczego z 4,5 mln do 8 mln pasażerów rocznie.

Terminal będzie trzy razy większy niż obecnie. Ponadto wykonawca odnowi drogi kołowania i płytę postojową. Przy lotnisku powstanie hotel Hilton Garden Inn z 154 pokojami, centrum konferencyjnym i biznesowym.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Jamal 2 (CC-BY)

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

3 komentarze

  1. 28 stycznia, 2013 4:35

    Poza nowym terminalem wrocławskie lotnisko zyskało nową płytę postojową dla samolotów, na której znajduje się 13 stanowisk. Podobnie jak w przypadku Gdańska, Wrocław chce zwiększyć przepustowość lotniska do 3,3 mln pasażerów zaczynając od tego roku. Dodatkowo nowych pasażerów ma przyciągnąć 1,1 tys. miejsc parkingowych przy terminalu, nowe 22 stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, 12 gate’ów i 8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa. Co więcej, w hali przedodlotowej osoby czekające na lot mogą skorzystać z kilkuset krzesełek i kilkudziesięciu nowoczesnych foteli. – Wrocław nie ma się czego wstydzić i w końcu ma lotnisko z prawdziwego zdarzenia. Obsługa jest o niebo lepsza niż wcześniej. Aż chce się podróżować! – mówi pan Marek często latający do Londynu.

  2. 27 stycznia, 2013 16:38

    Państwowe Porty Lotnicze ogłoszą dziś plan tymczasowych zmian w nowym terminalu stołecznego portu dla obsługi Euro 2012. Żeby zwiększyć przepustowość planują zabudować, tzw. „kaniony”, czyli wolne przestrzenie między halą przylotów na poziomie pierwszym, a odlotami na poziomie drugim. Na wygospodarowanej w tej sposób przestrzeni znajdą się dodatkowe bramki kontroli bezpieczeństwa i odprawy biletowej.

  3. 26 stycznia, 2013 19:04

    Nowy terminal jest cztery razy większy od poprzedniego i pozwala obsłużyć około 3,3 mln pasażerów. Wiceprezes Wróblewski mówi, że w przyszłości planowana jest dalsza jego rozbudowa i zwiększenie przepustowości do 7 mln pasażerów. – To kolosalna zmiana na miarę skoku cywilizacyjnego. Wrocławskie lotnisko pod względem funkcjonalności, jakości wykonania, designu, zastosowanych rozwiązań technologicznych nie odbiega niczym od najnowocześniejszych europejskich portów lotniczych. Doceniają to podróżni, którzy wybrali ostatnio Wrocław najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Dostrzega to biznes – nowoczesny terminal lotniczy to dzisiaj warunek konieczny rozwoju gospodarczego miasta i regionu – uważa Jarosław Wróblewski.