Brytyjski deweloper na polskim rynku

Brytyjski deweloper na polskim rynku

Westmark Polska to oddział brytyjskiego dewelopera działającego na rynku od 9 lat. Jego najnowsza podwarszawska inwestycja – osiedle VENTANA jest obecnie w II fazie realizacji. Całe osiedle jest obliczone na ponad 130 domów i rezydencji.

 Firma Westmark powstała w 2002 roku w Anglii, jako prywatny deweloper specjalizujący się
w budownictwie mieszkaniowym, w tym rezydencjach i domach jednorodzinnych. Jest ona częścią większego przedsiębiorstwa – Lewis Trust Group, które zajmuje się między innymi sprzedażą, budownictwem i turystyką. Obecnie zatrudnia na całym świecie ponad 13 000 osób, co czyni grupę jednym z większych, brytyjskich prywatnych przedsiębiorstw.

Polski oddział Westmark powstał w 2005 roku, od początku zarejestrowany jako spółka
z ograniczoną odpowiedzialnością. Niecały rok później wdrożono dział sprzedaży, a w 2011 roku również samodzielny dział marketingu, którego prace są obecnie koordynowane przez Roberta Gałązkę. Pieczę nad działalnością całej firmy w Polsce sprawuje Adam Gołębiowski.

Najnowszą realizacją dewelopera jest osiedle domów jednorodzinnych VENTANA położone
w podwarszawskim Walendowie. Firma przygotowała kilka typów domów, zarówno jednorodzinnych, jak i bliźniaczych. Mają trafić w gusta osób, które cenią komfort, ale nie chcą rezygnować z elegancji. Całość jest utrzymana w tradycyjnym stylu. Przewidziano sześć wersji rezydencji, każda jest dwukondygnacyjna. Ich powierzchnie wahają się od 160 do 470 m2.

Obecnie osiedle VENTANA znajduje się w II etapie realizacji inwestycji. Deweloper cały czas prowadzi sprzedaż domów, zamówienia są przyjmowane już tylko na budynki z II etapu, który ma zostać całkowicie zakończony z końcem 2011 roku. Od 2012 roku mają ruszyć prace nad III etapem inwestycji. Docelowo osiedle ma składać się z ponad 130 domów, zarówno wolnostojących, jak i bliźniaczych.

Głównym wykonawcą i partnerem, we współpracy z którym powstało osiedle jest firma Venessa, która od 1987 roku zajmuje się realizacją projektów mieszkaniowych w Warszawie, między innymi na Mokotowie. Była także odpowiedzialna za renowację budynków przy ulicy Nowy Świat w stolicy. Jej doświadczenie i realizowane projekty, wpłynęły na decyzję
o powierzeniu jej funkcji generalnego wykonawcy osiedla VENTANA.

Tagi:␣
front

Omnie Westmark Polska

Firma Westmark powstała w 2002 roku w Anglii, jako prywatny deweloper specjalizujący się w budownictwie mieszkaniowym, w tym rezydencjach i domach jednorodzinnych. Jest ona częścią większego przedsiębiorstwa – Lewis Trust Group. Polski oddział Westmark powstał w 2005 roku, od początku zarejestrowany jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Najnowszą realizacją dewelopera jest osiedle domów jednorodzinnych VENTANA położone w podwarszawskim Walendowie.

Jeden komentarz

  1. JO
    8 września, 2011 15:49

    Byłem na dniach otwartych. Naprawdę extraklasa i ceny zdroworozsądkowe. Nie przypuszczałem że osiedla takiej klasy znajdę w Polsce.