Na Hevelii zawisła wiecha

Na Hevelii zawisła wiecha
Możliwość komentowania Na Hevelii zawisła wiecha została wyłączona, 05/07/2013, przez␣, w␣lokalne, Małe M, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

Już pod koniec 2013 roku do mieszkań na Osiedlu Hevelia w Poznaniu wprowadzą się pierwsi lokatorzy. Zakończyły się prace konstrukcyjne i zgodnie z budowlaną tradycją generalny wykonawca zawiesił na dachu budynku symboliczną wiechę.

 

Osiedle Hevelia w Poznaniu

Osiedle Hevelia w Poznaniu

            Budowa Hevelii, inwestycji realizowanej przez konsorcjum firm Monday Development SA oraz Unidevelopment SA,  została rozpoczęta w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie jest to jedna z największych inwestycji mieszkaniowych realizowanych w Poznaniu. Na osiedlu powstanie 174 mieszkań, lokale usługowe i podziemna hala garażowa z ponad 200 miejscami postojowymi. Projekt został opracowany w pracowni architektonicznej Arcada a Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma Unibep SA.

Uroczystość zawieszenia wiechy na inwestycji odbyła się 19 czerwca b.r., po ukończeniu prac stanu surowego we wszystkich obiektach, na które składa się osiedle. – Obecnie w poszczególnych budynkach prowadzone są prace związane ze stawianiem ścianek działowych, montażem instalacji sanitarnych i elektrycznych, a także tynkowaniem poszczególnych pomieszczeń. Równolegle trwa montaż stolarki okiennej i ocieplanie budynków – mówi Piotr Łopatka, Dyrektor ds. Realizacji w Monday Development. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, który zakłada zakończenie budowy w listopadzie tego roku – dodaje.

Na Hevelii zawisłą Wiecha

Na Hevelii zawisłą Wiecha

Hevelia powstaje na poznańskim Grunwaldzie, u zbiegu ulic Heweliusza i Palacza. W inwestycji znajdą się mieszkania 1,2,3 i 4-pokojowe o powierzchni od 24 do 93 m.kw., wszystkie z balkonami lub tarasami. W budynkach położonych wewnątrz osiedla do mieszkań na parterze przynależeć będą przydomowe ogródki, natomiast do lokali położonych na najwyższej kondygnacji prywatne tarasy dachowe. Mieszkania w Hevelii dostępne są w cenie od 6.100 zł brutto za m.kw. Prawie jedna czwarta lokali znalazła już swoich nabywców.

Kompleks mieszkaniowy sąsiaduje z terenami zielonymi parku miejskiego oraz położonego nieopodal obserwatorium astronomicznego UAM. Zielony charakter okolicy zostanie przeniesiony do  wewnątrz osiedla, gdzie inwestor planuje posadzenie ponad 40 drzew i licznych krzewów oraz przygotowanie placu zabaw dla dzieci. Cała inwestycja będzie ogrodzona i monitorowana. Dodatkowo wyjątkowo korzystną lokalizację osiedla podkreśla dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta oraz bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. 

 

Osiedle Hevelia to pierwszy projekt realizowany wspólnie przez firmy Monday Development i Unidevelopment. Konsorcjum już planuje kolejną realizację. Na poznańskiej Wildzie przy ul. Stefana Czarnieckiego powstanie kompleks mieszkaniowy liczący w sumie 481 lokali.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych