Jak chcą mieszkać Polacy? Debata na temat rozwiązań smart home

Jak chcą mieszkać Polacy? Debata na temat rozwiązań smart home
Możliwość komentowania Jak chcą mieszkać Polacy? Debata na temat rozwiązań smart home została wyłączona, 14/12/2017, przez␣, w␣Ekonomiczny dom, mieszkaniowe

8 grudnia, w trakcie III Forum Przemysłowego w Karpaczu, miało miejsce spotkanie przedstawicieli świata smart home. Członkowie firm producenckich, reprezentanci nauki oraz eksperci branży deweloperskiej debatowali o przyszłości smart home, starając się znaleźć odpowiedź na pytanie: w jakich domach chcą mieszkać Polacy?

Według najnowszych badań FIBARO, rozwiązania smart home cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym kraju – trzech na czterech Polaków chciałoby korzystać z nich w swoich domach. Równolegle, rynek wymaga jeszcze sporej edukacji – ponad 22% ankietowanych mylnie wskazało czym dokładnie jest smart home, kojarząc go m.in. z pakietem telewizji cyfrowej.

Przy takim wyzwaniu, eksperci jednoznacznie stwierdzają, że konieczna jest dalsza edukacja pod względem oferowanych przez producentów rozwiązań. W trakcie debaty zastanawiano się również nad oczekiwaniami Polaków.

– Smart home może zaspokajać potrzeby Polaków w różnych obszarach, głównie takich jak: wygoda, bezpieczeństwo, czy oszczędności. Warto wybrać więc system modułowy, taki jak FIBARO. Można go wtedy rozbudowywać stopniowo, dostosowując do możliwości finansowych rodziny i rosnących potrzeb domowników. W tym kontekście istotne są także rozwiązania bezprzewodowe, które świetnie sprawdzą się zarówno w nowo powstającym budynku, jak i w istniejącym mieszkaniu. Umożliwia to instalację bez kucia ścian i jakichkolwiek remontów. – mówił w trakcie debaty Mikołaj Pertek, Country Manager FIBARO.  

W debacie wzięli udział Mikołaj Pertek, Country Manager FIBARO, David Kalisz, International Business Supervisor Collegium Civitas, Waldemar Niedziela, Business Developer Manager CBS Somfy Sp. z o.o., Zygmunt Łopalewski, Rzecznik na obszar Europy Wschodniej, Whirlpool Corporation oraz Krzysztof Gawkowski, doradca Zarządu T4B Sp. z o.o.

O FIBARO  

FIBARO to polska marka, działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO            
w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, w przeszło stu krajach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się w Poznaniu. Firma zatrudnia niemal 350 pracowników. Misją FIBARO jest wzbogacanie życia ludzi na całym świecie poprzez tworzenie komfortowej, przyjaznej
i bezpiecznej przestrzeni domowej.

Więcej informacji o firmie i produktach znaleźć można na stronie www.fibaro.com

źródło: Biuro Prasowe FIBARO

Omnie Jolanta Buczyńska

Jestem studentką Politechniki Warszawskiej. Współpracuje z szybko.pl od lipca 2017 roku.