BPI Real Estate Poland chce stworzyć nowy zielony skwer przy  Czystej 4 we Wrocławiu

BPI Real Estate Poland chce stworzyć nowy zielony skwer przy  Czystej 4 we Wrocławiu
Możliwość komentowania BPI Real Estate Poland chce stworzyć nowy zielony skwer przy  Czystej 4 we Wrocławiu została wyłączona, 21/11/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

BPI Real Estate Poland chce stworzyć zielony skwer przy realizowanej przez siebie inwestycji Czysta  4 we Wrocławiu. Chodzi o teren dzierżawiony przez firmę dla potrzeb budowy. Belgijski deweloper złożył już wniosek o decyzję o warunkach zabudowy dla przyszłego zielonego zakątka. Projekt Czysta  4, w ofercie którego są 183 mieszkania i apartamenty, powstaje zgpdnie z zasadami 

zrównowazonego rozwoju i w duchu koncepcji 15-minutowego miasta. Rozszerzenie inwestycji o  nowe zielone miejsce na mapie Stolicy Dolnego Śląska jest też zgodne z misją firmy. 

Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategi biznesowej BPI Real Estate Poland, a  stosowanie się do nich jest podstawą realizacji każdej inwestycji deweloperskiej w portfolio firmy.  Koncepcja miasta 15-minutowego, a także projektowanie miast przyszłości to inne ważne elementy  misji dewelopera, który ma już pierwsze osiągnięcia w tym temacie. 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka (działająca na trzech europejskich rynkach: w Belgii,  Luksemburgu i Polsce) wykorzystała w swoich inwestycjach 17 795 ton materiałów z odzysku,  rozpoczęła rewitalizację lokali o powierzchni 25 535 mkw. i wystąpiła o pozwolenie na budowę i/lub  wybudowała łącznie 81 085 mkw. powierzchni bez użycia paliw kopalnych. 

Inwestycja Czysta 4 jak i inne projekty mieszkaniowe BPI Real Estate Poland są dowodem na to, że  firma wdraża swoje ambitne plany równiez w Polsce. Nowoczesny projekt powstaje w pobliżu Starego  Miasta, na terenie dawnej galerii handlowej, z której część materiałów po rozbiórce zostało nie tylko poddana recyklingowi, ale zostanie też ponownie wykorzystana w częściach wspólnych (elementy  kamiennej elewacji) nowego budynku.  

Inwestycja przewiduje liczne rozwiązania ekologiczne jak m.in. panele fotowoltaiczne, duża ilości  miejsc dla rowerów, system nawadniania oparty o wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków, czy  zachowanie większości rosnących na terenie inwestycji drzew. Co więcej, na dzierżawionym obecnie terenie obok inwestycji w obrębie ulic Kościuszki, Czysta, Podwale i Kołłątaja, który służy za zaplecze  budowy, BPI Real Poland postanowiło stworzyć zielony skwer. Deweloper właśnie złożył wniosek do  Urzędu Miasta o decyzję o warunkach zabudowy dla skweru, na którym chce posadzić zróżnicowaną  zieleń.  

BPI Real Estate Poland wykorzystuje każde możliwe miejsce do zwiększenia terenów zielonych w  swoich inwestycjach. W przypadku projektu Czysta 4 poza wspomnianym skwerem i wewnętrznym  dziedzińcem powstanie również ”ogród na dachu” ze strefą do odpoczynku dla mieszkańców. Firma pomyślała również o nowych formach pracy, które sprzyjają ograniczaniu emisji spalin – oprócz samej  centralnej lokalizacji, czy udogodnień dla rowerów, w budynku przewidziano przestrzeń do wspólnej  pracy dla osób pracujących zdalnie. 

W ofercie inwestycji Czysta 4 znajdują się 183 mieszkania i apartamenty o powierzchni od ponad 25  mkw. do ponad 87 mkw. i strukturze pokoi od 1 do 4 z przynależnymi ogródkami, balkonami lub  tarasami. Każde z mieszkań wyposażone będzie w system typu smart home. Na kondygnacji  podziemnej oprócz hali garażowej z 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie.  

Aktualnie na placu budowy przy Czystej 4 prowadzone są wykopy oraz prace przygotowawcze do  wykonania płyty fundamentowej, która ma być gotowa do końca grudnia. 

Ceny mieszkań i apartamentów w inwestycji Czysta 4 w ofercie BPI Real Estate Poland wynoszą średnio  ok. 18 700 PLN/ mkw. 

Projekt jest w całości finansowany ze środków własnych dewelopera. Generalnym wykonawcą  inwestycji jest CFE Polska, firma należąca do tej samej belgijskiej grupy kapitałowej CFE co BPI Real  Estate Poland. Jest to ogromny atut zapewniający terminowość realizacji projektu. 

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na II kwartał 2024  

Więcej informacji nt. oferty dostępne jest na stronie: https://czysta4.pl/ 

Omnie Katarzyna Maciak