Bernadovo – apartamenty w Gdyni bez żadnych kompromisów

Bernadovo – apartamenty w Gdyni bez żadnych kompromisów
Możliwość komentowania Bernadovo – apartamenty w Gdyni bez żadnych kompromisów została wyłączona, 03/04/2023, przez␣, w␣Uncategorized

Zalet mieszkania w Trójmieście nie trzeba nikomu reklamować – Gdynia, Gdańsk i Sopot od lat przewodzą w rankingach miejscowości, w których Polacy kupują swoje wakacyjne „drugie domy”. Z oczywistych względów Trójmiasto to także lokalizacja, w której chętnie nabywane są mieszkania na wynajem. W ostatnich latach pojawiła się też kolejna kategoria kupujących – po pandemii i upowszechnieniu się modelu pracy hybrydowej, coraz więcej osób przeprowadza się do atrakcyjnych przyrodniczo miejsc, pracując w 100% zdalnie. Odpowiedzią na potrzeby wszystkich tych trzech grup nabywców jest osiedle Bernadovo, które deweloper BPI Real Estate Poland realizuje na Wzgórzu Bernadowo, w gdyńskiej dzielnicy Mały Kack. 

Trójmiejskie nieruchomości nabywane jako „second home” czy inwestycyjnie, pod wynajem wybierane są najczęściej pod kątem odległości od morza. W zwartej, miejskiej zabudowie oznacza to nierzadko pójście na liczne kompromisy w postaci niższego standardu, mniej atrakcyjnego sąsiedztwa czy po prostu turystycznego zatłoczenia. My chcemy zaproponować coś innego – nasze osiedle Bernadovo, dzięki absolutnie unikalnej lokalizacji na granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gwarantuje kupującym ciszę, spokój i bezpośredni kontakt z naturą, niezależnie od pory roku, przy zachowaniu niewielkiej odległości od bałtyckich plaż i pełnego dostępu do miejskiej infrastruktury. Wysoki standard i liczne udogodnienia, jakie oferujemy w tej inwestycji czynią ją atrakcyjną alternatywą dla osób poszukujących domów poza miastem – mówi Wojciech Smolak, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży BPI Real Estate Poland. 

Osiedle Bernadovo wyróżnia elegancka architektura, autorstwa renomowanej pracowni Roark Studio, która ma w swoim portfolio cały szereg topowych inwestycji z segmentu premium w Trójmiescie. Powstanie tu w sumie 18 dwupiętrowych budynków ze 108 mieszkaniami o zróżnicowanych rozkładach i metrażach – od kompaktowych, 43-metrowych „dwójek” po przestronne 5-pokojowe apartamenty o powierzchni 146 m kw. Kameralną skalę osiedla odzwierciedlają też same budynki – w każdym znajdzie się maksymalnie 6 lokali. Wszystkie będą standardowo wyposażone w system Smart Home z możliwością rozbudowy o dalsze moduły. Wysokie okna o drewnianej stolarce okiennej zapewnią odpowiednie doświetlenie mieszkań naturalnym światłem. Do wszystkich apartamentów przypisane będą przestrzenie zewnętrze – rozległe ogródki przynależne do lokali na parterach oraz balkony i tarasy na piętrach. 

Jak przystało na inwestycje segmentu premium, deweloper zadbał o liczne rozwiązania, redukujące wpływ osiedla na środowisko naturalne. Dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych na dachach, mieszkańcy będą płacić mniejsze rachunki za energię zużywaną w częściach wspólnych osiedla. Cała woda opadowa z terenu osiedla zostanie zagospodarowana dzięki zielonym dachom i użyciu zbiorników na deszczówkę z technologią rozsączania. Osiedle będzie certyfikowanie w międzynarodowym BREEAM na poziomie co najmniej „Very Good”. Otrzymanie takiego wyróżnienia gwarantuje, że dana nieruchomość została zrealizowana według najlepszych standardów, z troską o środowisko oraz o zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców.

Do wyłącznej dyspozycji nabywców trafi szeroka paleta udogodnień. Cztery przestronne podziemne hale garażowe oraz rowerownie i stojaki na jednoślady. Deweloper zapewni też wydzielone miejsca do mycia dwóch kółek na zewnątrz. Na potrzeby mieszkańców osiedla również na zewnątrz powstaną stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Na terenie inwestycji znajdzie się sala fitness ze szklaną ścianą z widokiem na las oraz komfortowa sala klubowa, którą będzie można wykorzystywać np. do organizacji wydarzeń sąsiedzkich lub uroczystości rodzinnych. Odwiedzający inwestycję goście zaparkują na aż 15 ogólnodostępnych miejscach postojowych przy głównej alei. Całe osiedle będzie ogrodzone i objęte 24-godzinnym monitoringiem. 

Jednym z największych atutów Bernadova jest jego lokalizacja. Osiedle powstaje na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – takie sąsiedztwo zapewnia nie tylko ciszę, spokój i stały kontakt z przyrodą, ale jest również gwarancją, że w przyszłości w bezpośrednim otoczeniu projektu nie powstaną żadne inne inwestycje. Ponad połowę obszaru osiedla stanowi dojrzały, stary las, który będzie własnością mieszkańców Bernadova. Inwestycja dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu – powstaną tu alejki spacerowe, strefy wypoczynku, plac zabaw, ścieżki dydaktyczne oraz domki-hotele dla małych zwierząt, ptaków i owadów – będzie idealnym miejscem wypoczynku, niezależnie od pory roku. 

W sezonie wakacyjnym przez rejon pasa nadmorskiego Trójmiasta przewijają się setki tysięcy letników. Lokalizacja inwestycji w Małym Kacku, w oddaleniu od najbardziej zatłoczonych rejonów zapewnia relaks i spokój także w szczycie sezonu turystycznego. Nie oznacza to jednak, że z Bernadova jest daleko do morza – do mola w Orłowie jest zaledwie 5 km, które autem pokonamy w mniej niż kwadrans. Bliskość obwodnicy Trójmiasta zapewnia szybki dojazd do mniej obleganych plaż w Babich Dołach, Mechelinkach czy Rewie. Mały Kack to dzielnica o rozbudowanej infrastrukturze lokalnej Nie brakuje tu placówek edukacyjnych, ochrony zdrowia i sklepów – w okolicy znajdują się popularne centra handlowe Riviera i Klif.

Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na drugi kwartał 2024 roku, a jej generalnym wykonawcą jest CFE Polska – spółka z tej samej grupy kapitałowej, do której należy BPI Real Estate Poland.

Ceny apartamentów w ofercie BPI Real Estate Poland dla projektu Bernadovo wynoszą średnio
20 000 PLN/ mkw. Warto podkreślić jednak, że cena zawiera miejsce postojowe i komórkę lokatorską przewidziane dla każdego lokalu.

Omnie Katarzyna Maciak