Na warszawskiej Woli powstanie budynek mieszkalny „La Wola”

Na warszawskiej Woli powstanie budynek mieszkalny „La Wola”
Możliwość komentowania Na warszawskiej Woli powstanie budynek mieszkalny „La Wola” została wyłączona, 20/12/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Totalbud inwestorem, deweloperem i generalnym wykonawcą

     Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA obejmie niebawem potrójną rolę inwestora, dewelopera i generalnego wykonawcy w realizacji własnego i w pełni autorskiego przedsięwzięcia biznesowego. Będzie nim budynek mieszkalny „La Wola”, jaki firma wzniesie na stołecznej Woli przy ulicy Szarych Szeregów. Obiekt zaprojektowała JK-Design Pracownia Projektowa.

     Budynek nie stanie w ostrych granicach działki, a powierzchnia zabudowy wyniesie 455 mkw. Oprócz właściwego budynku realizacja obejmuje garaż podziemny, zagospodarowanie terenu oraz budowę publicznego pasa drogowego wewnętrznej ulicy Edwarda Szymańskiego. Inwestycja będzie kontynuacją i uzupełnieniem funkcji mieszkaniowej dominującej na sąsiednich terenach, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się osiedle mieszkaniowe, zabudowa usługowa i gospodarcza oraz tereny zielone z placem zabaw.

     „La Wola” to obiekt o podwyższonym standardzie i sześciu kondygnacjach nadziemnych oraz dwóch garażowych podziemnych. Budynek zaoferuje 34 mieszkania, których łączna powierzchnia użytkowa wyniesie około 1760 mkw. Będą to mieszkania 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe o metrażach od 25 do 83 mkw. Zgodnie z najnowszymi trendami – i na miarę okoliczności panujących na rynku pracy – mieszkania 4- i 5-pokojowe będą miały gabinety do pracy zdalnej z domu. Każde mieszkanie będzie miało miejsce parkingowe.

     Budowa „La Woli” ruszy w I kwartale przyszłego roku. W związku z tą budową obecnie na styku ulic Szarych Szeregów i Szymańskiego trwa przekładanie sieci kanalizacyjnej, wodociągowej i gazowej.

     Inwestycję komentuje Tomasz Sidorowicz, kierownik kontraktu z ramienia Totalbudu: „Naszym klientom zaoferujemy mieszkania w kameralnej lokalizacji, w miejscu cichym i zielonym, a zarazem blisko centrum Warszawy. »La Wola« będzie budynkiem wyróżniającym się dużą estetyką z elewacją częściowo w płytce klinkierowej. Balkony i porte-fenêtre’y będą w okładzinie szklanej. Części wspólne planujemy wykończyć w stylu industrialnym nawiązującym do przemysłowego charakteru dzielnicy Wola. Oddanie obiektu do użytku planujemy w IV kwartale 2023 roku”.

Omnie Katarzyna Maciak