Banki obniżają marże

Banki obniżają marże
Możliwość komentowania Banki obniżają marże została wyłączona, 07/04/2011, przez␣, w␣finanse, kredyty

W marcu kontynuowany był trend obniżek marż kredytów hipotecznych w złotych. Aż 7 banków podjęło w minionym miesiącu decyzję o uatrakcyjnieniu swojej oferty. Te najbardziej spektakularne zostały wprowadzone w DnB Nord oraz w Alior Banku. Ten pierwszy ściął marżę aż o 1,25 p.p. (z 2,25% do 1%). Dodatkowo w pierwszym roku spłaty marża wynosi 0%. Alior natomiast obniżył marżę tylko o 0,2 p.p. (z 1,1% do 0,9%), ale to wystarczyło, aby uzyskać pierwsze miejsce w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Złą informacją jest natomiast to, że spadek marż nie przekłada się na zmniejszenie oprocentowania kredytów w złotych. Jeszcze przed miesiącem można było uzyskać kredyt z oprocentowaniem niższym niż 5%. Obecnie najniższe oprocentowanie wynosi 5,10%. Rośnie ono ze względu na wzrost stawki WIBOR. Ta z kolei była coraz wyższa ze względu na oczekiwania w zakresie podwyższenia stóp NBP. Niestety na początku kwietnia Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o podwyższeniu stóp o 0,25 p.p. co zapewne przełoży się na dalszy wzrost oprocentowania kredytów w złotych.

Tagi:␣
adExpanderfront

Omnie Jarosław Sadowski

Analityk firmy Expander – Ekspert Finansowy. Absolwent Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. Analizuje rynek usług sektora bankowego. Ocenia oferty banków w zakresie kredytów, rachunków i kart. Swobodnie porusza się też w tematyce emerytalnej. Jest współtwórcą comiesięcznego rankingu funduszy inwestycyjnych oraz Raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.