Zapisy na obligacje Orbisu zakończone!

Zapisy na obligacje Orbisu zakończone!
Możliwość komentowania Zapisy na obligacje Orbisu zakończone! została wyłączona, 23/06/2015, przez␣, w␣ceny, deweloperzy, finanse, inwestycje

Do 18 czerwca inwestorzy mogli zapisywać się na obligacje Grupy Hotelowej Orbis o wartości do 300 mln zł. Zapisy zakończyły się sukcesem – zainteresowanie znacznie przewyższyło ofertę, Orbis uplasował obligacje z marżą poniżej 100 p.b.

Oprocentowanie to WIBOR 6M plus 0,97 proc. marży w skali roku – aktualnie to zaledwie 2,75 proc. Sukces plasowania obligacji doskonale odzwierciedla dynamikę podejmowanych przez nas działań – powiedział Gilles Clavie, Prezes i CEO Orbisu. – Efektywna dywersyfikacja źródeł długoterminowego finansowania znacząco przyspieszy nasz rozwój, potwierdzając jeszcze raz fakt, że transakcja przejęcia 38 hoteli w 5 krajach, zawarta w styczniu 2015, doskonale odpowiada naszej strategii rozwoju.

Planowana data emisji obligacji to 26 czerwca 2015 r. Inwestorzy mogli zapisywać się na obligacje po cenie emisyjnej nie niższej niż 500.000 zł. Jest to pierwsza transza obligacji Grupy Orbis w ramach programu emisji o łącznej wartości do 500 mln zł.

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.