Starołęcka Dolina na finiszu

Starołęcka Dolina na finiszu
Możliwość komentowania Starołęcka Dolina na finiszu została wyłączona, 31/05/2017, przez␣, w␣deweloperzy, MdM, mieszkania, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

Zlokalizowana na poznańskiej Starołęce inwestycja firmy Budnex wchodzi już w końcową fazę realizacji. W pierwszym etapie Starołęckiej Doliny powstanie 105 mieszkań. Docelowo przy ul. Śliskiej deweloper ma ich zrealizować blisko 350. W październiku klucze trafią do nowych właścicieli.

W ramach obecnego etapu Starołęckiej Doliny powstają dwa budynki wielorodzinne z mieszkaniami o powierzchni od 34 do 73,5 mkw. Deweloper umożliwia również łączenie lokali w większe, dzięki czemu można zaaranżować mieszkania o powierzchni nawet 145 mkw. Po samych budynkach i ich otoczeniu widać wyraźnie, że prace są już na finiszu – Elewacje budynków są skończone, a większość balkonów jest już gotowych. Prowadzimy obecnie prace wykończeniowe części wspólnych w poszczególnych klatkach. Ponadto montowane są bramy do garaży indywidualnych. Po wykonaniu ostatnich przyłączy zakończymy też prace związane z zagospodarowaniem terenu – mówi Jakub Stasiuk, kierownik budowy. Warto też dodać, że w ramach realizowanego projektu deweloper zmodernizuje drogę dojazdowa do osiedla od strony ulicy Maya.

Ponieważ inwestycja jest już w końcowej fazie realizacji, a wielu z obecnych klientów skorzystało z dopłat w programie MdM, inwestor przygotował specjalną propozycję dla tych, którym w tym roku nie udało się uzyskać preferencyjnego kredytu. – Zdecydowanym na zakup konkretnego mieszkania umożliwiamy podpisanie umowy, która zagwarantuje, że dany lokal zaczeka na klienta do czasu uzyskania kredytu z rządową dopłatą. Dzięki temu rozwiązaniu po uzyskaniu kredytu klient będzie mógł na początku przyszłego roku odebrać klucze do gotowego mieszkania – mówi Monika Golec z firmy Budnex. – Może jesteśmy jedyną firmą, która zdecydowała się na taki krok ale wiemy jak ważna jest dla naszych klientów rządowa dopłata i chcemy umożliwić im zakup wymarzonego mieszkania.  – dodaje. Lokale w Starołęckiej Dolinie dostępne są już od  5600 zł brutto za mkw.

Warto się skupić na atutach inwestycji. To, co wyróżnia zabudowania Starołęckiej Doliny to wysuwające się na pierwszy plan przestronne balkony. Przynależą do każdego z mieszkań, a ich powierzchnia sięga od 6 do nawet 30 mkw. Budynki zostaną wyposażone w ciche windy, a także instalację domofonową, internetową i telewizyjną. Nie bez znaczenia da przyszłych mieszkańców inwestycji jest fakt,  że włodarze miasta planują przedłużyć linię tramwajową z ronda Żegrze do projektowanej pętli tramwajowej przy ul. Falistej. Dzięki tej inwestycji zdecydowanie poprawi się dostęp do komunikacji miejskiej mieszkańcom tej części Starołęki.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych