Włosi jak Chińczycy i Covec?

Włosi jak Chińczycy i Covec?
Możliwość komentowania Włosi jak Chińczycy i Covec? została wyłączona, 21/03/2013, przez␣, w␣drogi, infrastruktura, inwestycje, miasta, regiony

Włoska firma Astaldi zaoferowała najbardziej konkurencyjną cenę w przetargu na przebudowę mostu Grota-Roweckiego. Włosi zdeklasowali rywali ceną 545 mln zł brutto, co było kwotą dużo niższą niż kosztorys GDDKiA opiewający na 933 mln zł.

Inną inwestycją, na której przetarg wygrali Włosi było dokończenie autostrady A1. Najtańsze wykonanie 65-kilometrowego odcinka zaproponowała firma Salini, która, co zaskakujące, nie ma doświadczenia europejskiego w budowaniu dróg, pracowała z kolei m.in. w Nigerii i Kazachstanie.

Eksperci wyrażają zaniepokojenie takimi decyzjami GDDKiA, ponieważ istnieje duże ryzyko powtórzenia się sytuacji z Covec. Zdarza się, że w jednym przetargu proponowane są ceny dwukrotnie niższe i dwukrotnie wyższe.

Źródło: www.komunikaty.pl

Photo by Tadeusz Rudzki (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.