Nowy projket biurowca na Podwalu

Nowy projket biurowca na Podwalu
Możliwość komentowania Nowy projket biurowca na Podwalu została wyłączona, 02/07/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Senatorska Investment realizuje na Starym Mieście inwestycję biurową. Po wizycie w Polsce przedstawiciela UNESCO spółka była zmuszona wprowadzić zmiany w projekcie. Ponieważ obiekt ma powstać w oparciu o poprzednie pozwolenie na budowę, zmiany nie mogły być zbyt duże, dotyczą więc głównie kolorystyki i materiałów.

Zielony dach zastąpiono popielatym, a piaskowiec – wapieniem muszlowym. Balustrady z kolei nie będą szklane, a kute. To tylko niektóre zmiany, które pojawiły się w najnowszej koncepcji budynku.

Biurowiec powstaje na rogu Senatorskiej i Podwala. Kontrowersje wzbudził fakt budowania nowoczesnego obiektu tuż przy zabytkowych nieruchomościach staromiejskich, a także relacje personalne pomiędzy współtwórcą projektu a urzędniczką wydającą pozwolenie na budowę.

Sprawdź aktualne ceny wynajmu biur w Warszawie

Źródło: www.tvn24.pl

Photo by ZeroJeden (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.