Wizja lokalna – porozmawiaj z sąsiadami

Wizja lokalna – porozmawiaj z sąsiadami
Możliwość komentowania Wizja lokalna – porozmawiaj z sąsiadami została wyłączona, 28/06/2011, przez␣, w␣bez kategorii, mieszkania, mieszkaniowe, porady

Kolejny fragment książki „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie” autorstwa Jacka Chołoniewskiego. Książkę tę można kupić na www.JakKupicMieszkanie.net . Użytkownicy portalu abcNieruchomości do każdej zamówionej książki otrzymają oryginalny prezent – płaską lupę o formacie karty kredytowej w estetycznym pokrowcu. Aby otrzymać ten prezent należy podać przy zakupie kod promocji: ABC.

Warto zapukać do drzwi mieszkań sąsiadujących z interesującym cię lokum (na tym samym piętrze oraz piętro wyżej i piętro niżej) i zapytać mniej więcej o to samo, o co pytałeś właściciela pomijając, rzecz jasna, kwestię przyczyn sprzedaży mieszkania.

Niestety, rozmowy z lokatorami domu nie muszą być do końca miarodajne. Bywa tak dlatego, że osoby, które mieszkają w danym domu (często od dłuższego czasu), mogą już nie dostrzegać jego ewidentnych wad. Po prostu przyzwyczaili się do nich lub też nie chcą się (być może nawet sami przed sobą) przyznać, że je dostrzegają.

Przy okazji będziesz mógł ocenić, jakimi ludźmi są twoi przyszli (ewentualni) sąsiedzi. Jest to bardzo istotne – bywa, że upierdliwy sąsiad może ci dać się poważnie we znaki. Z drugiej strony sąsiad życzliwy i przyjazny, to skarb.

Znam przypadek, gdy przyszli lokatorzy nowo oddanego do użytku bloku skłócili się bardzo poważnie (awantury, pisanie donosów do nadzoru budowlanego)  zanim jeszcze się do niego wprowadzili (podczas prowadzenia prac wykończeniowych). Efekt był taki, że niektórzy z nich szybko sprzedali swoje nowo kupione mieszkania.

Są opinie, że lepiej jest mieć za sąsiadów osoby w podobnym wieku i o podobnym statusie. Coś w tym jest, ale na pewno od tej reguły są wyjątki.

Tagi:␣
adEstymator

Omnie Jacek Chołoniewski

Niezależny analityk i dziennikarz ekonomiczny. Były pracownik naukowy PAN i UW, doktor nauk fizycznych. Dyrektor generalny wydawnictwa Estymator.