Węgrzy nie spłacają kredytów

Możliwość komentowania Węgrzy nie spłacają kredytów została wyłączona, 27/05/2011, przez␣, w␣Europa, świat

Węgierski rząd i banki rozmawiają na temat złej sytuacji finansowej kredytobiorców. Problemy ze spłatami długów mają Węgrzy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach. Przyczyną problemów jest wzrost szwajcarskiej waluty i słabnący forint. Wiele rodzin zaczęło mieć problemy ze spłatą kredytu. Ich liczba jest szacowana na 90 tys.

Wyniki rozmów rządu z bankami będą znane w następnym tygodniu. Prawdopodobnie rząd chce ustalić maksymalny kurs wymiany franka dla kredytobiorców. Miałby wynieść 180 forintów. Różnicę w kursie pokryją banki i tę sumę doliczą do kredytu. Rząd chce wprowadzić takie same rozwiązania dla kredytów zaciągniętych w euro i japońskich jenach.

Analitycy jednak ostrzegają, że jest to rozwiązanie tymczasowe i  nie rozwiązuje problemu zadłużenia Węgrów w obcych walutach.

Źródło: Wyborcza.biz, Photo by epSos.de (CC-BY)

 

Tagi:␣
front

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.