Walka o metro

Możliwość komentowania Walka o metro została wyłączona, 27/05/2011, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, lokalne, miasta, Warszawa

Po tym jak ZTM ogłosił, że chce rozpocząć budowę metra jednocześnie w kierunku wschodnim i zachodnim, do dyskusji włączyły się zarówno władze Bemowa, jak i Targówka.

Władze Bemowa apelują, aby zamiast budować teraz 4 stacje w kierunku zachodnim, w planach projektowych uwzględnić już na samym początku również 5. stację: Górce. Będzie to stacja zbudowana na skrzyżowaniu ulicy Górczewskiej oraz Powstańców Ślaskich. Według władz uwzględnienie ich prośby znacznie ułatwiłoby poruszanie się w tej części Warszawy, jako że jest to główny węzeł komunikacyjny.

Nie zgadzają się z tym urzędnicy z Targówka. Według nich w pierwszej kolejności powinna się rozpocząć budowa metra w kierunku wschodnim. Wiceburmistrz Targówka dodaje, że na takim rozwiązaniu skorzystałoby ponad 200 tys. osób, jeśli weźmie się pod uwagę również mieszkańców Białołęki.

 

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Kuba G (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.