W Polsce wynajem opłaca się bardziej niż za granicą

W Polsce wynajem opłaca się bardziej niż za granicą
Możliwość komentowania W Polsce wynajem opłaca się bardziej niż za granicą została wyłączona, 22/10/2013, przez␣, w␣wynajem

W rankingu stopy zwrotu z wynajmu Polska znajduje się na 5. miejscu. Dane na temat opłacalności tego typu inwestycji zebrał portal Global Property Guide. Autorzy biorą pod uwagę lokale o powierzchni 120 metrów, o podwyższonym standardzie, znajdujące się w centrach stolic europejskich.

Najmniej opłaca się inwestować w Monako. Zysk z wynajmu w tym kraju to ok. 1,9 proc. w skali roku. Niedużo zarobimy też w Wielkiej Brytanii, bo zaledwie 2,1 proc.

Po drugiej stronie znajdują się te kraje, w których warto zainwestować w apartament. W chwili obecnej to głównie te miejsca, gdzie nastąpił gwałtowny spadek cen. Na pierwszym miejscu znalazła się Rumunia. W Bukareszcie rentowność to aż 6,1 proc. brutto. Podobnie jest na Węgrzech – tam można osiągnąć stopę zwrotu w wysokości 5,8 proc.

Polska z wynikiem 5,5 proc. znalazła się na 5. miejscu. To zasługa dużych spadków cen nieruchomości.

Zapoznaj się z szacunkowymi cenami mieszkań.

Źródło: forsal.pl

Photo by Hiltondisney (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.