W Chorowicach pod Krakowem – gmina Mogilany, powstaje nowe osiedle

W Chorowicach pod Krakowem – gmina Mogilany, powstaje nowe osiedle
Możliwość komentowania W Chorowicach pod Krakowem – gmina Mogilany, powstaje nowe osiedle została wyłączona, 13/06/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Rozpoczęła się budowa I etapu osiedla domów w Chorowicach pod Krakowem. Obszar inwestycji Zielone Chorowice, bo tak właśnie będzie się nazywać to osiedle, obejmie ok. 3,5 ha, a domy zostaną wyposażone w liczne rozwiązania proekologiczne i energooszczędne m.in. bezemisyjne ogrzewanie, rekuperację, podziemny zbiornik na wodę deszczową czy własną oczyszczalnię ścieków.

Osiedle Zielone Chorowice będzie się składać z 23 nowoczesnych domów jednorodzinnych o powierzchniach użytkowych ok. 221 m² lub 243 m², położonych na działkach liczących około 1000 m². Domy będą posiadać jedno- lub dwustanowiskowy garaż, wkomponowany w bryłę budynku oraz dodatkowe miejsca postojowe dla mieszkańców i ich gości. Szerokie podjazdy zostaną wykończone kostką brukową, zapewniając komfortowy dojazd.

Jak informuje Witold Indrychowski, prezes spółki Merari: – Kompleks Zielone Chorowice powstaje z myślą o klientach zainteresowanych inwestycją w zabudowie jednorodzinnej, położonej na zorganizowanym i urządzonym osiedlu oraz ceniących sobie prywatność – teren będzie ogrodzony, monitorowany oraz wyposażony w zdalny system kontroli dostępu. Domy zostaną wyposażone w rozwiązania proekologiczne i energooszczędne. W budynkach zostaną zamontowane pompy ciepła, zapewniające bezemisyjne ogrzewanie budynku i dostarczające ciepłą wodę użytkową. Zaprojektowaliśmy również instalację rekuperacji oraz rozwiązania pozwalające w prosty sposób zamontować własną instalację fotowoltaiczną. Dodatkowo przy każdym domu znajduje się podziemny zbiornik na wodę deszczową, który umożliwi podlewanie ogrodu.

Kompleks jest położony na widokowym obszarze Pogórza Wielickiego. Osiedle będzie posiadać własną część rekreacyjną, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się tereny spacerowe, a w pobliżu osiedla takie tereny rekreacyjne jak: Park w Mogilanach, Las Bronaczowa czy Rezerwat Cieszynianka.

Inwestorem osiedla jest spółka Merari, która w zeszłym roku zrealizowała osiedle domów Zielone Rybitwy oraz budynek usługowo-biurowy Mateczny Office, a w tym roku zakończyła budowę pierwszego z budynków projektu Śliczna 36 i 6. Planowany termin zakończenia inwestycji Zielone Chorowice to IV kwartał 2023 r.

Omnie Katarzyna Maciak