Biurowce z portfela PineBridge Benson Elliot i Sharow Capital z zielonymi certyfikatami

Biurowce z portfela PineBridge Benson Elliot i Sharow Capital z zielonymi certyfikatami
Możliwość komentowania Biurowce z portfela PineBridge Benson Elliot i Sharow Capital z zielonymi certyfikatami została wyłączona, 13/06/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Należący do PineBridge Benson Elliot i Sharow Capital portfel sześciu budynków biurowych klasy A („PRO Portfolio”), zlokalizowanych w głównych miastach regionalnych Polski, uzyskał certyfikaty WELL Building Standard i BREEAM In-Use. W skład portfela wchodzą Diamentum Office we Wrocławiu, budynki Okrąglak i Kwadraciak w Poznaniu, Forum 76 w Łodzi, Opera Office w Gdańsku oraz Centrum Biurowe Vinci w Krakowie. Proces certyfikacji wszystkich biurowców został przeprowadzony przez MVGM, wiodącego na polskim rynku zarządcę nieruchomości komercyjnych.
Certyfikat WELL Building Standard potwierdza najwyższe standardy bezpieczeństwa w budynkach oraz dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie ich użytkowników, a certyfikat BREEAM In-Use poświadcza jakość zarządzania nieruchomością oraz fakt, że budynki spełniają wymogi zrównoważonego rozwoju.

W okresie wzmożonego powrotu pracowników do biur i nowej, popandemicznej rzeczywistości, kwestie zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób w zamkniętych pomieszczeniach wysunęły się na pierwszy plan, a właściciele i zarządcy stanęli przed wyzwaniem podniesienia poziomu zaufania i odbudowy społeczności. Certyfikaty, które uzyskaliśmy dla sześciu biurowców z PRO Portfolio potwierdzają, że te budynki pozytywnie wpływają na samopoczucie osób w nich przebywających, ale przede wszystkim spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i tworzą odpowiednie warunki do pracy i interakcji społecznych,

komentuje Łukasz Mazurczak, dyrektor zarządzający MVGM.

Metody zarządcze, które wdrożyliśmy w tych biurowcach uzyskały wysoką ocenę w certyfikacji BREEAM In-Use, co potwierdza, że rozwiązania, które proponujemy jako zarządca, nie tylko odpowiadają na potrzeby właściciela i najemców, ale również spełniają wszelkie normy środowiskowe. W MVGM podejmujemy szereg działań mających na celu ograniczanie śladu węglowego budynków, promowanie ekologicznych rozwiązań i wdrażanie innowacji. Prowadzimy naszych klientów przez procesy zielonych certyfikacji oraz rekomendujemy konkretne kroki, które mogą podjąć, aby zadbać o planetę. Mocna kompetencja związana z certyfikacją budynkową jest naszym wyróżnikiem, a zarazem jedną z usług, które świadczymy w ramach kompleksowej obsługi naszych klientów,

podkreśla Katarzyna Jaskiewicz, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Biurowymi i Magazynowi w MVGM.

Nieruchomości z PRO Portfolio osiągnęły bardzo dobre wyniki w czasie pandemii, co świadczy o wysokiej jakości tych aktywów i odpowiednim standardzie zarządzania nimi. Pierwszy kwartał 2022 r. był szczególnie udany – w pięciu nieruchomościach wynajęto ponad 7 000 mkw. Najemcy doceniają nie tylko świetne lokalizacje tych budynków, ale także nowoczesne rozwiązania, wysoki poziom inwestycji kapitałowych, a obecnie także działania wdrażane w obszarze ESG,

mówi Angus Wade, Sharow Capital. PRO Portfolio:
Diamentum Office to budynek biurowy klasy A, który oferuje 9 000 mkw. powierzchni rozmieszczonej na ośmiu kondygnacjach. Jest zlokalizowany przy ul. Przemysłowej, w pobliżu Wrocławskiego Parku Przemysłowego, co zapewnia najemcom budynku szybką komunikację z resztą miasta.
Okrąglak i Kwadraciak to budynki biurowe usytuowane w ścisłym centrum Poznania. Okrąglak powstał w 1955 roku, w 2012 przeszedł gruntowną modernizację, dzięki czemu oferuje obecnie 7 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu, z czego 800 mkw. zajmuje strefa handlowa. Obok niego – położony w bezpośrednim sąsiedztwie – znajduje się Kwadraciak, budynek klasy A, który zapewnia 950 mkw. przestrzeni biurowo-usługowej.
Forum 76 zlokalizowany na rogu ulic Piłsudskiego i Kopcińskiego w Łodzi, to siedmiokondygnacyjny budynek biurowy oferujący łącznie około 8 000 mkw. nowoczesnej powierzchni. Budynek był jednym z pierwszych biurowców klasy A w Łodzi – tworząc nowe standardy na łódzkim rynku biurowym i dziś nadal oferuje najwyższą jakość dla swoich najemców.
Opera Office to biurowiec zlokalizowany blisko centrum Gdańska, przy głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta – Alei Zwycięstwa. Budynek o łącznej powierzchni najmu 8 300 mkw. wyróżnia się wysoką jakością wykończenia części wspólnych i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Unikalną cechą tego obiektu jest jego przejrzysta i nowoczesna architektura z przeszklonym zielonym patio wewnątrz budynku, na którym zostały zachowane i są pielęgnowane rosnące drzewa.
Vinci Office Center, największy budynek w PRO portfolio, oferuje 20 000 mkw. biur na czternastu kondygnacjach. Biurowiec wyróżnia doskonała lokalizacja – przy głównych arteriach komunikacyjnych miasta Krakowa, nieopodal skrzyżowania dróg krajowych 7 i 79. Przejazd do centrum miasta zajmuje nie więcej niż 10 minut, a na lotnisko Kraków-Balice ok. 20 minut.

Omnie Katarzyna Maciak