Chińczycy masowo kupują amerykańskie nieruchomości

Chińczycy masowo kupują amerykańskie nieruchomości
Możliwość komentowania Chińczycy masowo kupują amerykańskie nieruchomości została wyłączona, 26/05/2014, przez␣, w␣Ameryka, Headline, inwestycje, świat

W ubiegłym roku obywatele Chin zainwestowali na amerykańskim rynku 3 mld dolarów. W nowojorskiej dzielnicy Manhattan ich udział to 12 proc. wśród inwestorów zagranicznych, co plasuje ich wyżej od rosyjskich oligarchów.

Chińczycy najchętniej kupują domy i mieszkania w przedziale cenowym od 1 do 5 mld dol. Ruch jest nie tylko w Nowym Jorku, ale też w Los Angeles i San Francisco. Jak mówi Michael Pettis, ekspert ds. Chin: – W skali zachodniego świata USA wyglądają też na jedyny kraj, który zaczął wychodzić z recesji i ma względnie stabilną walutę oraz gospodarkę. No i aż 80 proc. chińskich bogaczy deklaruje plany wysłania dzieci na studia do prestiżowych amerykańskich szkół, np. na Uniwersytet Kolumbii w Nowym Jorku czy Uniwersytet Kalifornii w LA. Dzieciom potrzebne będą mieszkania. Wreszcie, choć świat za bardzo jeszcze o tym nie mówi, wśród chińskich bogaczy narasta panika, że Xi Jinping nie panuje nad bałaganem wśród partyjnych elit. Wysyłanie pieniędzy za granicę można porównać do ucieczki szczurów z tonącego statku.

Sprwadź aktualne ceny nieruchomości w Polsce

Źródło: forsal.pl

Photo by Michielderoo (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.