Victoria Dom ustabilizowała sprzedaż

Victoria Dom ustabilizowała sprzedaż
Możliwość komentowania Victoria Dom ustabilizowała sprzedaż została wyłączona, 04/10/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Deweloper Victoria Dom w trzecim kwartale br. zakontraktował 445 lokali. Oznacza to 19% wzrost liczby zawartych umów, względem tego samego okresu poprzedniego roku. Po trwającym przez kilka ostatnich kwartałów spadkowym trendzie sprzedaży na rynku, popyt na mieszkania powoli się stabilizuje na niższym poziomie. Zdaniem Zarządu Spółki pozwala to patrzeć w przyszłość z ostrożnym optymizmem.

Deweloper Victoria Dom w ramach działalności prowadzonej na rynku polskim, podpisał w trzecim kwartale br. 445 umów deweloperskich, umów sprzedaży i płatnych umów rezerwacyjnych. Oznacza to wzrost o 19% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku, kiedy sprzedano 373 lokale. Narastająco przez pierwsze trzy kwartały tego roku zakontraktowanych zostało łącznie 970 mieszkań. To o 25% mniej niż przez pierwszych dziewięć miesięcy zeszłego roku, kiedy zawarto 1291 umów z nabywcami.

– Jesteśmy zadowoleni z wyników sprzedaży zrealizowanej w trzecim kwartale br. i z ostrożnym optymizmem patrzymy w przyszłość. Spadki kontraktacji z jakimi mieliśmy do czynienia od trzeciego kwartału zeszłego roku powoli wyhamowują. Generalnie na rynku widać oznaki stabilizacji, choć na niższym poziomie wolumetrycznym. Liczba osób pojawiających się ostatnio w naszych biurach jest podobna jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach tego roku powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom. 

Victoria Dom posiada rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamiając nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli. W Polsce aktualnie realizuje projekty na terenie aglomeracji warszawskiej i krakowskiej. Dodatkowo Victoria Dom rozwija działalność w Niemczech prowadząc ekspansję w Berlinie oraz Lipsku. 

Omnie Katarzyna Maciak