MdM: sukces rynku wtórnego

MdM: sukces rynku wtórnego
Możliwość komentowania MdM: sukces rynku wtórnego została wyłączona, 03/11/2015, przez␣, w␣budownictwo, ceny, deweloperzy, Headline, kredyty, MdM, mieszkania, mieszkaniowe

Po pierwszym miesiącu funkcjonowania rynku wtórnego w programie Mieszkanie dla Młodych liczba wniosków o dopłaty podwoiła się, a 43% z nich dotyczyła mieszkań używanych.

Przez cały wrzesień do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęło 3 744 wniosków o dofinansowanie, z czego ponad 1 600 dotyczyło rynku wtórnego. Mimo mniej korzystnego zasad wyliczania limitu cenowego mieszkania używane cieszą się ogromnym wzięciem. Niestety te niskie limity cenowe spowodowały, że praktycznie niemożliwe jest kupienie mieszkania używanego z dopłatą przede wszystkim w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu.

Popularność mieszkań używanych z dopłatą wynika przede wszystkim z tego, że większość mieszkań w małych ośrodkach mieści się w granicach cen dopuszczających do uczestnictwa w programie, są one dużo tańsze niż nowe, można się do nich od razu wprowadzić, a często znajdują się również w atrakcyjnych lokalizacjach.

Źródło: onet.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.