Ukraiński potentat ustanawia rekord

Ukraiński potentat ustanawia rekord
Możliwość komentowania Ukraiński potentat ustanawia rekord została wyłączona, 20/04/2011, przez␣, w␣apartamenty, świat

Najbogatszy ukraiński biznesmen – Rinat Akhmetov –  ustanowił nowy rekord na brytyjskim rynku nieruchomości kupując dwa mieszkania w Londynie za 136,6 miliona funtów (155 milionów Euro; 223 miliony USD) – informuje AFP. Mieszkania mają łączną powierzchnię 2  323 metrów kwadratowych i zajmują 3 piętra nowo powstającego budynku, z widokiem na Hyde Park. Evening Standard donosi, że Akhmetov planuje wydać kolejnych 60 milionów na połączenie i aranżację mieszkań w jedną całość.

Należąca do Akhmetova firma System Capital Management potwierdziła dokonanie zakupu nieruchomości w Hyde Park One w roku 2007 r., jako uzupełnienie portfolio swoich inwestycji. One Hyde Park uznaje się za najdroższe apartamenty świata i do tej pory ponad połowa z 80 została sprzedana.

Tagi:␣
frontphotoSlider

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.