Osuwiska w Polsce

Osuwiska w Polsce
Możliwość komentowania Osuwiska w Polsce została wyłączona, 19/04/2011, przez␣, w␣małopolskie, podkarpackie, regiony

Dzisiejsze Wiadomości TVP1 informują o kolejnym rejonie, tym razem byłym mieście wojewódzkim Przemyślu, którego część zagrożona jest osuwiskami, a co za tym idzie uszkodzeniami budynków mieszkalnych, dróg i innych obiektów użyteczności publicznej.

W Polsce w 6 województwach: dolnośląskim,  lubelskim, małopolskim i podkarpackim, pomorskim i śląskim i 183 gminach (wykaz gmin) stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu, a także szczególne zasady zagospodarowania terenów oraz zasady i tryb nabywanie nieruchomości (treść rozporządzenia).  Największa ilość gmin jest położona w Małopolsce (108). W małopolskiej gminie Limanowa, w czerwcu 2010 roku, nastąpiły najgroźniejsze w skutkach osunięcia, na skutek których zniszczonych zostało 24 domy a 500 osób zostało bez dachu nad głową.

Już dwa late temu, w kwietniu 2009 Życie Podkarpackie informowało o osunięciach ziemi na przemyskim Cmentarzu Głównym.  Aktualnie sytuacja drastycznie się pogorszyła: zniszczony jest fragment drogi tranzytowej na Ukrainę, pękają ściany w budynkach mieszkalnych.

fot. SP w Limanowej i www.geom.uni.wroc.pl
Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.