Trwa przetarg na budowę spalarni

Możliwość komentowania Trwa przetarg na budowę spalarni została wyłączona, 18/07/2011, przez␣, w␣ECO, infrastruktura, inwestycje, Kraków, małopolskie, miasta, przetargi, regiony

Krakowski Holding Komunalny przyjmuje oferty firm, które chcą zbudować spalarnię śmieci w Krakowie. Wśród zainteresowanych przedsiębiorstw znalazły się m.in. Budimex, PBG, Rafako i Mostostal Warszawa. Są również oferty z zagranicy – swoją propozycję złożyła niemiecka firma Kab Takuma, Valoriza Servicios Medioambientales z Hiszpanii oraz Posco Engineering Construction z Korei Południowej. Przetarg zostanie rozstrzygnięty w połowie sierpnia.

Na wybór firmy wpłynie nie tylko cena, lecz koszty późniejszego utrzymania obiektu i nowinki techniczne. Wykonawca musi mieć doświadczenie w budowie spalarni, co może sprawiać problem, ponieważ w Polsce istnieje bardzo mało obiektów tego typu.

Źródło: wyborcza.biz

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.