Takie mieszkania na pewno znajdą kupca!

Możliwość komentowania Takie mieszkania na pewno znajdą kupca! została wyłączona, 20/06/2011, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Pomimo tego, że czas potrzebny na znalezienie kupca na mieszkanie w porównaniu do zeszłego roku znacznie się skrócił, to jednak nadal całkowita cena lokalu, jak i poziom możliwego upustu stanowią główną zachętę dla potencjalnych nabywców. Nie dotyczy to jednak wszystkich mieszkań.

Poniżej przedstawione zostało zestawienie przeciętnych cech mieszkań z rynku wtórnego sprzedanych za pośrednictwem firmy Emmerson S.A. w kwietniu i maju 2011 r. Można zakładać, że właściciele mieszkań o zbliżonych parametrach nie powinni się zbytnio martwić o zainteresowanie kupujących, ani też przygotowywać specjalnych obniżek celu znalezienia chętnych.

Charakterystyka transakcji kupna/sprzedaży mieszkań z rynku wtórnego w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu, w okresie kwiecień – maj 2011r.

Zarówno średnia cena, jak i powierzchnia najwyższe były w Warszawie, a najniższe w Poznaniu. Jest to naturalna sytuacja, gdyż to właśnie w stolicy zazwyczaj poszukiwane są największe mieszkania, a cena mkw. jest standardowo wyższa niż w pozostałych miastach. Ogólnie rzecz biorąc w trzech rozpatrywanych przypadkach najpopularniejsze były mieszkania 2- pokojowe oraz w następnej kolejności małe lokale złożone z trzech pomieszczeń. Z tego grona wyłamał się tylko Wrocław, gdzie liczba sprzedanych 2- oraz 3- pokojowych lokali były równe. W Warszawie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy najłatwiej było znaleźć chętnych na lokale usytuowane na pierwszym piętrze. Z kolei we wszystkich pozostałych miastach prym wiodą te położone na czwartej kondygnacji. W tym miejscu należy podkreślić, że na rynku wtórnym standardowo to właśnie mieszkania na piętrach od 1 do 3 cieszą się największym zainteresowaniem kupujących. Dotyczy to zwłaszcza jednostek mieszkalnych znajdujących się w wysokich, często kilkunastopiętrowych budynkach z tzw. wielkiej płyty wzniesionych w latach 70tych i 80tych ubiegłego wieku. Zaskakiwać też na pewno nie mogą najpopularniejsze dzielnice. Mokotów od dłuższego czasu wymieniany jest przez warszawiaków, jako jedna z głównych dzielnic obok Woli czy Ochoty, w której chcieliby zamieszkać. W grodzie Kraka oprócz Dębników standardowo dużym zainteresowaniem cieszy się Podgórze. We Wrocławiu i Poznaniu w czołówce najpopularniejszych rejonów miasta są standardowo obecne są odpowiednio Krzyki i Stare Miasto.

Emmerson S.A.

Tagi:␣
front

Omnie Emmerson

Emmerson S.A. jest jednym z liderów polskiego rynku nieruchomości, prowadząc działalność w zakresie pośrednictwa nieruchomościami, zarządzania, wyceny, rynku komercyjnego, doradztwa finansowego oraz analiz rynkowych.