Standard&Poor’s obniża rating chińskich deweloperów

Standard&Poor’s obniża rating chińskich deweloperów
1 comment, 15/06/2011, przez␣, w␣Azja, finanse, świat

W maju wartość transakcji na chińskim rynku nieruchomości podniosła się o 17% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Sięgnęła 58,8 mld USD. Przyspieszenie w tym względzie tłumaczono większą liczbą projektów wprowadzanych do sprzedaży przez deweloperów. Jednocześnie jednak zwracano uwagę na to, że podaż przewyższa popyt, co może rzutować na przyszłą aktywność na tamtejszym rynku nieruchomości. Agnecja ratingowa Standard&Poor’s obniżyła ze stabilnego do negatywnego perspektywę ratingu chińskich deweloperów. Można to traktować jako zapowiedź obniżki ratingu w kolejnych . Agencję niepokoją coraz trudniejszy dostęp do kredytów oraz nasilające się ograniczenia dotyczące popytu na mieszkania. To może prowadzić do zmniejszenia popytu na nie i w efekcie wepchnąć zmuszonych do walki cenowej deweloperów w kłopoty. S&P zwróciła uwagę też na rosnące zapasy niesprzedanych mieszkań.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.

Jeden komentarz

  1. 27 stycznia, 2013 3:32

    jest jakis problem z rceyistlazna ocena tych problemf3w .Do tego bardziej andaje sie jezyk interesf3w, konkretnych roztrzygniec , mechnizmf3w-na ile instytucje unijne zahamuja ewentualne zapedy hegemoniczne Niemiec, gdzie tu Francja i GB ,itd.Jezyk „godnosciowy ” nie bardzo sie do tego nadaje .Nie wiem z czego on wynika-czy dlatego go Pis uzywa bo Jk sadzi,ze mozna łatwiej pojechac na kompleksach i lękach elektoratu, czy dlatego, ze to tylko jego ekspresja osobowsci.Mianowicie moze , jako dziecko,zawsze chcial byc duzy i silny,by nie cierpiec upokorzen ze strony wiekszych i silniejszych kolegf3w.Zrozumiał ,ze w zyciu trzeba byc duzym i silnym. Więc i Polska musi byc duza i silna . Wiec sądzi ze mozna to, jak kiedyś na podwf3rku , osiągnąć tupaniem i pokrzykiwaniem, podskakiwaniem oraz wygrazaniem.A figa z makiem,nadal mimo tego, jest mały i slaby. Polska tez.To nie ma nic wspolnego z lokalizowaniem i obroną swoich realnych interesow w tej unii.Z praktycznym podejsciem do problemu.