Niedozwolone chwyty deweloperów

Możliwość komentowania Niedozwolone chwyty deweloperów została wyłączona, 15/06/2011, przez␣, w␣ceny, finanse, mieszkaniowe, nieruchomości, porady, prawo

Jak podaje Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zastrzeganie, że cena mieszkania może wzrosnąć w przypadku zmiany stawki VAT, a kupujący nie może odstąpić od umowy, to najczęściej pojawiający się niedozwolony zapis.

Zgodnie z prawem, gdy przedsiębiorca zmieni cenę oferowanego towaru lub usługi, konsument może odstąpić od umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Branża deweloperska często postępuje sprzecznie z tym zapisem.

Od początku tego roku wydano dziewięć decyzji dotyczących podobnych nadużyć. Ponad połowa zakończyła się nałożeniem kar finansowych.

Pomoc w dochodzeniu swoich praw można bezpłatnie uzyskać u powiatowego lub miejskiego rzecznika konsumentów w urzędach miejskich lub starostwach powiatowych.

Źródło: gazetaprawna.pl

Photo by Kuba lucznik  (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.