SPAR powiększy centrum logistyczne w MLP Czeladź

<strong>SPAR powiększy centrum logistyczne w MLP Czeladź</strong>
Możliwość komentowania SPAR powiększy centrum logistyczne w MLP Czeladź została wyłączona, 02/02/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Powierzchnia zwiększy się do 20 tys. mkw.

Sieć SPAR rozbuduje centrum logistyczne w Czeladzi – obiekt w MLP Czeladź zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Obecnie SPAR korzysta z powierzchni 8,8 tys. mkw., która jest przeznaczona na cele magazynowe, chłodnię, mroźnię oraz powierzchnię biurowo-socjalną. Centrum logistyczne SPAR zostanie powiększone o 11,2 tys. mkw., z czego zdecydowana większość zostanie przeznaczona na magazyn, chłodnię i mroźnię. Powiększone o 250mkw. zostanie także nowoczesne biuro. Realizacja tego etapu planowana jest na III kwartał 2022 roku.

„Obecnie mamy trzy magazyny: jeden z nich mieści się w okolicach Poznania, drugi w Czeladzi na Śląsku, mamy też trzeci magazyn w Gnatowicach koło Warszawy. W ciągu najbliższych trzech miesięcy zamierzamy nadal zwiększać efektywność dostaw i rozbudowywać zdolności logistyczne w każdej z tych lokalizacji. W miarę wzrostu sprzedaży będziemy sukcesywnie powiększać istniejące magazyny. Chcemy, aby coraz większa część obrotów sklepów SPAR pochodziła z naszej struktury logistyczno-zakupowej. Oceniam, że w perspektywie najbliższych pięciu lat trzy wspomniane magazyny nam w zupełności wystarczą oraz pozwolą skutecznie i efektywnie obsłużyć sklepy w każdej lokalizacji, które pozyskamy w ramach ekspansji w Polsce – od Zgorzelca po Suwałki i po Szczecin. Tym samym nie przewidujemy żadnych nowych magazynów w średnim okresie” – podkreśla Wayne Hodson, prezes zarządu sieci SPAR w Polsce.

„Nasz park logistyczny w Czeladzi rozwija się bardzo dynamicznie. Cały czas mamy możliwość jego dalszej rozbudowy, a nową powierzchnię jesteśmy w stanie dostarczyć w zaledwie 7 miesięcy od momentu podpisania umowy. Rozwój współpracy z siecią SPAR jest potwierdzeniem wysokiej jakości przygotowanej oferty. Nowe obiekty przeznaczone dla naszego partnera biznesowego zostaną dopasowane do jego wysokich wymagań i potrzeb, związanych z dystrybucją produktów spożywczych. Dla najemców z tej branży kluczowy jest wysoki standard obiektów oraz doskonała lokalizacja, z dostępem do dobrej infrastruktury drogowej, zapewniającej szybką dystrybucję towarów. Dodatkowym atutem jest przystanek autobusowy zlokalizowany przy samym parku, co zapewnia łatwy dojazd pracownikom. Dużym udogodnieniem jest również znajdujące się w sąsiedztwie centrum handlowe M1” – powiedziała Agnieszka Góźdź, Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.

„Fundamentalnym czynnikiem wpływającym na sukces firm z branży handlu detalicznego jest wysoka efektywność dostaw. A tę osiągnąć można posiadając odpowiednio zlokalizowane i dopasowane do specyfiki sprzedawanych produktów przestrzenie magazynowe. Park logistyczny MLP w Czeladzi już od jakiegoś czasu stanowi doskonałą bazę zaopatrzeniową dla SPAR. Zarówno jego lokalizacja, dostępna infrastruktura drogowa, jak i zastosowane w magazynie rozwiązania technologiczne pozwolą naszemu klientowi w spełnieniu jego celów biznesowych. Bardzo cieszymy się, że to przy wsparciu JLL firma zdecydowała się na zwiększenie wynajmowanej w parku powierzchni” podkreśla Paulina Dziubińska, Senior Director w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych, JLL. 

MLP Czeladź jest parkiem szczególnie atrakcyjnym dla klientów ze względu na doskonałą lokalizację w pobliżu głównych dróg. Park znajduje się w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z drogą ekspresową S1, 15 km od portu lotniczego w Katowicach, 11 km od centrum miasta, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S86 z Łodzi do Tych.

Omnie Katarzyna Maciak