Rok 2020 na rynku pierwotny okiem Proxin Investmet

Rok 2020 na rynku pierwotny okiem Proxin Investmet
Możliwość komentowania Rok 2020 na rynku pierwotny okiem Proxin Investmet została wyłączona, 28/12/2020, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Koronawirusowa pandemia wpłynęła na wszystkie sektory gospodarki, nie inaczej było w odniesieniu do rynku pierwotnego. Konieczne okazało się wypracowanie nowych rozwiązań, bowiem COVID-19 wpłynął na zachowania konsumenckie i biznesowe decyzje dotyczące inwestowania w nieruchomości. Proxin Investment w 2020 roku na rynek wprowadził dwa nowe projekty – jak przyjęły się na rynku? Jakie tendencje sprzedażowe zauważa deweloper?

2020 jest dla Proxin Investment rokiem niosącym wiele pozytywów. Okres od stycznia do marca to czas sprzed pandemii, więc zainteresowanie mieszkaniami było wysokie. Od momentu pogarszającej się sytuacji społeczno-gospodarczej, zamknięcia kraju, przestoju gospodarczego zauważalny jest spadek obrotu, choć rynek nadal jest stabilny. Mamy wiec raczej do czynienia z normalizacją tempa sprzedaży niż z realną dekoniunkturą. – Deweloperzy, którzy wypracowali rezerwy, tak jak Proxin Investment, nie mają się czego obawiać. Niepewność czuć zaś mogą mniejsi i „młodsi” gracze na rynku, jeśli nie mają zgromadzonego odpowiednio wysokiego kapitału lub finansują się kosztownymi instrumentami takimi jak np. obligacje – akcentuje Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment. 

Nieruchomości mieszkaniowe od lat uważane są za najbezpieczniejszą inwestycję, nie zmieniło się to w czasach pandemii. Nadal lokowanie zgromadzonego kapitału na rynku pierwotnym stanowi opłacalne rozwiązanie, chętnie wybierane w opozycji do stale niskich i niepewnie oprocentowanych lokat bankowych. W taki trend wpisały się dwa projekty Proxin Investment, które zostały wprowadzone na rynek w trakcie pandemii w II kwartale 2020 roku. Poznańska realizacja, Nowe Ogrody 6.0 to duże mieszkania z przestronnymi tarasami do 40 mkw i ogródkami do 50 mkw, chętnie wybierane zarówno przez inwestorów, jak i rodziny, które większą uwagę przywiązują do własnej zielonej przestrzeni. Zaś nadmorska inwestycja, Nautic Park, to pierwsza linia brzegowa tuż przy plaży, co oznacza widok na Bałtyk oraz bezpośrednią strefę jodowania – są to lokale idealne w obecnych czasach na second home. Suma tych czynników powoduje, że założenia dewelopera pokrywają się za sporym zainteresowaniem projektami. Dowodzą tego liczby. W przypadku Nowych Ogrodów blisko połowa została zarezerwowana lub sprzedana, natomiast w Nautic Park w sprzedaży pozostało 28 lokali spośród 68. – Naszym sukcesem są nie tylko nowe projekty, ale też zakończenie aktualnie prowadzonych budów. Jeszcze przed świętami rozpoczniemy procedury odbiorowe V etapu Nowych Ogrodów, co oznacza, że przyszli mieszkańcy klucze do własnych M odbiorą z blisko trzymiesięcznym przyśpieszeniem – podkreśla Piotr Łopatka. 

Jakie plany ma deweloper na rok 2021? Przede wszystkim wprowadzenie dwóch nowych projektów (w tym jeden w centrum Poznania), nad którymi prace już rozpoczął oraz nowych rozwiązań ekologicznych.

Omnie redakcja